Vedení RHK Brno vítá rozhodnutí statutárního města Brna o odkoupení většinového akciového podílu Veletrhy Brno a.s. , která je významnou členskou firmou RHK Brno.

Tento krok vedení města chápeme jako záruku dalšího rozvoje veletržní činnosti ve veletržním městě Brně. Konání veletrhů a kongresů v Brně přináší řadu ekonomických a komunikačních efektů pro město a podnikání v Brně. Brněnské výstaviště je prezentační platformou pro velké, ale zejména malé a střední podniky a rozvoj jejich obchodních kontaktů. Veletržní činnost je důležitá pro propagaci města. Je na ni navázáno mnoho pracovních míst, malých a středních podniků, dodavatelů veletržních expozic a technických služeb pro vystavovatele v tuzemsku i zahraničí. Veletrhy Brno a.s. jsou významným vývozcem výstavářských služeb do zahraničí. Řada zahraničních investorů či odběratelů se seznamuje s možnostmi obchodu právě prostřednictvím veletrhů v Brně.

V neposlední řadě je třeba zdůraznit, že činnost RHK Brno je v mnoha ohledech komplementární s činností BVV jako například pořádání akcí Kontrakt - Kontakt, které jsou součástí vybraných oborových veletrhů. Naše vzájemná spolupráce tak slouží rozvoji podnikání ve městě Brně i celém regionu.

Ing. Miloš Škrdlík, MSc., MBA, předseda představenstva RHK Brno

 Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo