Mezi domácími strojírenskými fi rmami, jejichž kořeny nezřídka sahají dvě století do minulosti, není o úspěchy nouze. Jsou mezi nimi důležití hráči lokální i globální ekonomiky, významní zaměstnavatelé, inovátoři, vývojáři a výzkumníci, exportéři a investoři. V TOP 10 najme i několik našich členů, kterým tímto blahopřejeme.

 TOS Kuřim

Prezentuje se jako „stabilní podnik moderního střihu s inovátorským přístupem“. Je producentem obráběcích strojů, který modernizuje stávající a patentuje nové technologie. Exportuje do téměř tří desítek zemí, přičemž se chlubí téměř 90 tisíci prodaných strojů po celém světě. Na veletrhu EMO Milan fi rma vloni představila novinku v podobě horizontálního obráběcího centra TOS FUT Ten bodoval moderním vzhledem i dynamickými rychloposuvy. Vedle horizontálních obráběcích center obsahuje jeho portfolio i portálová obráběcí centra, svislé soustruhy – karusely a jednoúčelové stroje určené především pro automobilový průmysl. Spolu s ČKD Blansko – OS patří do skupiny ALTA, která se věnuje strojírenství a engineeringu ve střední a východní Evropě.

První brněnská strojírna Velká Bíteš

Firma působí v oboru přesného strojírenství, své kořeny má až v počátcích 19. století. Dnes vyrábí turbínové vysokootáčkové stroje pro letectví, energetiku a dopravní průmysl. Zajišťuje přesné odlitky, hi-tech obrábění kovů, galvanické povrchové úpravy i montáž hotových výrobků pro Evropu, Ameriku i Asii. Největšími trhy jsou pro ni Rusko, Čína, Německo a Švýcarsko, snaží se víc etablovat v USA a Indii. Roste v prodeji, zisku i přidané hodnotě na pracovníka, rozvíjí nové projekty, vyvíjí výrobky a investuje do technologií i do ekologizace. Za rok 2014 získala 1. místo v kategorii Inovace v soutěži Podnikatelský projekt roku agentury CzechInvest a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Znojemské strojírny

Strojírny podnikají jako subdodavatel obráběných dílů pro evropské i americké výrobce, mimo jiné v oblasti strojů leteckého, textilního a tiskařského průmyslu, kolejových vozidel, dieselových motorů, kompresorů a čerpadel. Specializují se na obrábění technicky náročných dílců a na jejich středně velké série. A to při kontinuálních inovacích. Mezi jejich významné zakázky patří subdodávka dílů pro Airbus A 380, největší osobní dopravní letadlo na světě. Výsledkem úspěchů fi rmy je každoroční růst jejího obratu i tržeb.

Zdroj: komora.cz

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo