Ministr zemědělství Marian Jurečka a jeho slovinský protějšek Dejan Židan společně se slovinským velvyslancem v ČR a delegací potravinářských firem navštívili 19. října 2016 RHK Brno.

Součástí jejich programu byl mimo jiného seminář o podnikání v maloobchodě s potravinami v obou zemích, představení přijíždějících slovinských podniků a b2b jednání s českými zájemci o spolupráci.

V roce 2015 činil obchod se zemědělskými výrobky s Českou republikou 37,5 mil. €. Z toho činil vývoz do České republiky 8,2 mil. € (22 % celkové výměny), dovoz z České republiky 29,2 mil. € (78 % celkové výměny) a je velký potenciál tuto obchodní výměnu rozvíjet a vzájemně se doplňovat. Toho využila i řada českých firem pro schůzky se slovinskými potravináři dopoledne v prostorách komory a odpoledne v rámci tradičního Veletrhu na Veletrhu, pořádaného společnostmi Maloobchodní sítí BRNĚNKA, RAPO Brno a JASO – DISTRIBUTOR.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo