Pracujete na projektu v některé ze zemí EU a chtěli byste oslovit potenciální investory z celého světa?

Nebo jste investor, který by rád podpořil malé a střední podniky? Hledáte investiční příležitosti v oblastech, jako je energetická účinnost, doprava, zdravotní péče, obnovitelné zdroje energie či širokopásmové připojení k internetu? Na Evropském portálu investičních projektů najdete široké spektrum perspektivních projektů.

Zaregistrujte svůj projekt na Evropském portálu investičních projektů, na který je napojena rozsáhlá síť mezinárodních investorů, a zvýšíte tak jeho viditelnost! Cílem online platformy EIPP, jež „propojuje“ evropské navrhovatele projektů a investory z EU i mimo ni, je mít na jednom místě přehled připravených projektů pro finanční investory. EIPP je dobrou příležitostí ke zviditelnění projektů po celé Evropě, což může vést ke snížení nákladů financování, a to nejen pro vysoce rizikové investice.

V červnu 2016 spustila Evropská komise tzv. Evropský portál investičních projektů. Portál patří k iniciativám, které Komise zavedla s cílem oživit investování v EU (tvoří součást tzv. investičního plánu pro Evropu). Evropský portál investičních projektů (EIPP), jehož cílem je oživení investování v EU, bude ode dneška rozšířen o nové funkce. Ty mají za cíl zvýšit počet investičních příležitostí. Nově je podmínkou minimální velikost projektu 1 mil. eur oproti předešlým 5 mil. eur, možnost publikování projektů zdarma nebo registrace projektů on-line.

Za první rok fungování EIPP bylo na portálu zveřejněno již více než 160 projektů veřejného i soukromého sektoru. Žádný projekt z České republiky na portálu EIPP však zatím v této „rychlé seznamce“ (navrhovatelů projektů s investory) nefiguruje. EIPP přitom nabízí předkladatelům projektů v EU pohodlný způsob, jak jejich investiční projekty zviditelnit – stačí jen vyplnit a odeslat formulář. EIPP tyto projekty následně ve strukturované a uživatelsky přívětivé podobě prezentuje na webových stránkách.

Na základě uživatelských zkušeností byly nyní po roce fungování EIPP spuštěny nové funkce, které mají za cíl zvýšit počet investičních příležitostí nabízených na portále:

  • Minimální velikost projektu je nyní 1 milion eur, což dává nově šanci ke zviditelnění i menším projektům, které realizují například obce, regiony nebo začínající podniky.
  • Publikování projektů je zdarma pro všechny navrhovatele, ať už veřejné nebo soukromé.
  • MyEIPP: Zadavatelé projektů nyní mohou registrovat projekt on-line.
  • Zaregistrovat se mohou také investoři, kteří se brzy budou moci přihlásit k odběru informací o projektech a aktualizací podle vlastních preferencí (např. podle rozsahu projektu, odvětví a zemí).

Webové stránky EIPP naleznete ZDE

Pro další informace lze kontaktovat Evropskou komisi na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zdroj informace: Zastoupení EK v České republice

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo