neboli Letní tábor pro podnikatelky a jejich děti, proběhl v rakouském Retz v termínu 12.-15.7.2017.

České a rakouské podnikatelky se sešly v příjemném prostředí hotelu Althof, aby společně zdokonalovaly své znalosti obchodní angličtiny. Tu prošpikovávaly i němčinou a češtinou.

Společně s ženami-podnikatelkami, se tábora zúčastnily i jejich děti. Malé děti se hravou formou seznamovaly s angličtinou, starší již tvrdě pracovaly na přípravě hraných scének, které závěrem předvedly všem účastníkům tábora.

Tábor organizovala Hospodářská komora Dolního Rakouska ve spolupráci s RHK Brno.

Účastnice uvítaly možnost profesního vzdělávání a navazování nových kontaktů v době letních prázdnin se současným zajištěním péče o jejich děti. To vše na jednom místě, s profesionálním vedením. Podnikatelky srovnávaly i možnosti podnikání v Rakousku a v České republice, procvičily si prezentaci v angličtině a v přátelském prostředí došlo i k zahájení nové přeshraniční spolupráce.

Ze setkání v minulých letech těží například Mateřská škola KINDER - CITY s.r.o., jejíž majitelka Pavlína Kubíčková se na druhém táboře seznámila s majitelkou jazykové školky !Biku, Elizabeth Fuchsbauer. Vzhledem k tomu, že obě školky se specializují na výuku angličtiny, rozvíjí vzájemnou spolupráci, majitelky si předávají poznatky a zkušenosti a vítají možnost každoročního setkávání v prostředí letního tábora.

A co všechny účastnice spojuje? Ochota překonávat hranice. Jazykové, národnostní, územní i společenské. Dále pak chuť učit se nové věci, navazovat nové kontakty, poznávat nové lidi, vyměňovat si zkušenosti. A tuto chuť a nenásilné překonávání bariér přináší i na své děti. Všichni společně se těší na další ročník letního tábora.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo