Za účasti členky Rady Jihomoravského kraje, JUDr. Jany Pejchalové proběhl 21. září 2017 na komoře seminář pro účastníky obchodní mise na Ukrajinu.

V rámci přípravy této akce se o své bohaté zkušenosti zahrnující ekonomickou a hospodářskou situaci země, tamější podnikatelské prostředí a možnosti a rizika českého exportu na Ukrajinu podělili s přítomnými zástupci brněnských firem, středních i vysokých škol mimo jiných např. A. Murgaš, emeritní generální konzul v Doněcku, J. Pytlíček s praxí vedoucího týmu pro Ukrajinu na MPO ČR , P. Kamarýt jako bývalý honor. konzul Ukrajiny v Brně, který v teritoriu řadu let úspěšně podniká a F. Shpilka, etablovaný ukrajinský podnikatel ve stavebnictví, působící v ČR.

Podnikatelskou misi do Lvova, spojenou s organizací dvoustranných jednání pro navázání přímých vztahů mezi českými a ukrajinskými partnery, návštěvami vybraných firem a k projednání návrhů na případnou vzájemnou spolupráci RHK Brno a Jihomoravský kraj připravují na termín  8. - 10. listopadu 2017. Lvov je největší město západní Ukrajiny a kulturní, vzdělávací, dopravní a hospodářské centrum celé západní části země.

Ukrajina je pro Českou republiku historicky významným obchodním partnerem. Nejperspektivnější položky pro český export, odvětví pro investice, privatizační a rozvojové projekty na Ukrajině naleznete pro Vaši informaci ZDE

 

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo