V Rakouském Retzu proběhl v pořadí šestý Sommercamp. Místo, na kterém se setkávají české a rakouské podnikatelky se svými dětmi. Mají jeden společný cíl – výuku angličtiny. Letos na téma "kolem světa".

Anglicky se učí jak dospělí, tak děti. Podnikatelky pracují ve dvou skupinách a téměř mimochodem se rozvíjí řada networkingových aktivit.

Děti jsou rozděleny do třech skupiny dle věku a navazují mezinárodní přátelství, mimo angličtiny nasávají němčinu i češtinu.

Tým odborných lektorů pomáhá rozvíjet znalosti každého jednotlivce a stmeluje různorodé skupiny.

Podnikatelky oceňují možnost osobního jazykového rozvoje, navazování nových kontaktů, seznamují se s podnikatelskými podmínkami v „sousední“ zemi a zjišťují, že podnikání v každé zemi má své plusy i mínusy. Při tom si nemusí dělat starosti, jak organizovat rodinný život, děti se učí také a pobyt si užívají (přesto, že elektronika je ze společných hodin vykázána!).

Při besedě s prezidentkou Hospodářské komory Dolního Rakouska paní Sonjou Zwazl ocenily přítomné podnikatelky její současnou prioritu, kterou je zajištění zahraničních stáží pro učně. V letošním roce vycestovalo 162 rakouských učňů do Anglie, Německa, Španělska a Česka na 4-týdenní stáže. Získali řadu znalostí, poznali, na jak vysoké odborné úrovni jsou vyškoleni a vrátili se domů plní nadšení, se zvýšeným sebevědomím a dokonce s nabídkami práce v zahraničí.

 Učňovské školství a duální vzdělávání jsou témata, která dlouhodobě řeší obě komory. Na RHK Brno právě probíhá projekt, jehož heslo „Řemeslo se vyplatí“ hovoří samo za sebe.

IMG 20180712 093751 IMG 20180713 095820 IMG 20180713 145638

Další fotografie z akce a článek WKNO je k dispozici ZDE.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo