V úterý 22. ledna 2019 se uskutečnil 3. ročník mezinárodní konference BRNO INDUSTRY 4.0 o digitalizaci výroby.

Přes 220 účastníků opět zaplnilo konferenční prostory hotelu International Brno, aby si poslechli novinky a trendy v technologiích, které umožňují digitalizaci a automatizaci výrobních procesů. Konference, kterou pořádala Regionální hospodářská komora Brno v rámci aktivit sítě Enterprise Europe Network společně s klastrem INDUSTRY CLUSTER 4.0, se v odborném programu zaměřila na témata související s řízením výroby, zpracováním a vyhodnocováním výrobních dat, digitálními službami nebo kyberbezpečností v průmyslu.

Mezinárodní kontext a zkušenosti ze zahraničí byly reflektovány v přednáškách Jan Buriana ze společnosti E&Y nebo Marko Pfeifera z německého prestižního Fraunhoferova Institutu. Oblasti řízení výroby a MES systémů byly na příkladech z praxe ilustrovány v přednáškách Dr. Lubomíra Slámy (Act-In CZ) a Leoše Honse (Unis a.s.). Velmi živou a interaktivní prezentaci nabídnul Peter Kurhajec ze slovenské společnosti MTS, spol. s r.o., která má dlouholeté zkušenosti s implementací technologií pro automatizaci. Důležitost sběru relevantních dat a jejich následným vyhodnocováním, ať už na lokální nebo cloudové úrovni, zdůraznily vystoupení Romana Mužíka (B+R automatizace s.r.o.) a Petra Puše ze softwarové společnosti Unicorn. Téma kybernetických hrozeb a předpokladů k datové bezpečnosti bylo zdvihnuto v prezentaci prof. Geralda Quirchmayra z Vídeňské univerzity. Jak profinancovat projekty v rámci Průmyslu 4.0 a  jak využít současné dotační možnosti se publikum dozvědělo ve velmi přehledné přednášce Milana Sedláčka (RENARDS dotační s.r.o.) na samém závěru konference.

V návaznosti na loňský úspěch byla i letos akce doprovázena jednacími bloky, při kterých se účastníci potkali při předem sjednaných B2B schůzkách. Této možnosti využily především rakouské společnosti, které se do akce zapojily díky výborné spolupráci s obchodním oddělením Rakouského velvyslanectví v ČR. Ve dvou blocích proběhlo více než 60 jednání.

Po roce opět plně obsazený konferenční sál dokázal, že téma Průmyslu 4.0 stále více rezonuje u malých i středních společností a pro úspěšnou implementaci budou nezbytné technologie samotné, ale i informovanost a schopnost lidí nové přístupy pojmout a efektivně je využívat, což s sebou přináší nové nároky na osvětu a vzdělávání. V tomto se bude RHK Brno nadále snažit být co nejvíce nápomocna.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo