Ve dnech 8. - 10. listopadu 2017 se uskutečnila podnikatelská mise Jihomoravského kraje do ukrajinského Lvova.

Kraj reprezentovali zástupci v čele s náměstkem Ing. J. Vitulou, členem zastupitelstva P. Ženožičkou, ředitelem Jihomoravského centra pro mezinárodní mobilitu RNDr. M. Šifaldou a vedoucím odboru regionálního rozvoje KÚ JMK Ing. I. Minaříkem. Za podnikatelskou část se akce zúčastnily společnosti EKONOVA energy s.r.o., GMR Gas s.r.o., Mycroft Mind, a.s., Nová Mosilana, a.s. a  Zemanova advokátní kancelář.

    IMG 4806IMG 4821IMG 4822IMG 4804

Svou nabídku spolupráce pro lvovské subjekty prezentovali také prorektoři Masarykovy univerzity a Mendelovy univerzity v Brně a ředitelé ze Střední školy stavebních řemesel Brno - Bosonohy a Střední odborné školy Charbulova. Všichni realizovali řadu zajímavých jednání.

Jedním z témat byla mimo jiných možnost zřízení lektorátu ve Lvově, které by zajemcům o studium nabídlo možnost výuky českého jazyka.

Představitelé Lvovské administrativní oblasti, místních vzdělávacích institucí, obchodní a průmyslové komory i zdejších podnikatelů ocenili možnost rozšíření spolupráce s jihomoravskými partnery.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus  WoodTec logo