Jak zvýšit dostatek kvalifikovaných absolventů připravených na požadavky trhu?

Zajímá Vás budoucnost technického vzdělávaní ve Vašem kraji?

Chceme přilákat či odradit budoucí investory?

Tyto a mnohé další otázky byly předmětem diskuze k tématu Koncepce odborného vzdělávání v Jihomoravském kraji, která se uskutečnila dne 19. 6. 2017 v prostorách Regionální hospodářské komory v Brně. Celá akce probíhala dle programu, přičemž mezi přednášejícími byla JUDr. Hana Poláková (vedoucí Odboru školství KÚ JMK), doc. PhDr. Mikuláš Bek, Ph.D. (rektor Masarykovy univerzity v Brně) a prof. Ing. Lubomír Grmela, CSc. (prorektor VUT v Brně).

V rámci diskuze se probírala například propagace SOČ (Středoškolská odborná činnost), ke které se jak zaměstnavatelé, tak zástupci ze školství vyjádřili kladně. Dále zde byla řešena souvislost odborného vzdělávání a 4. průmyslové revoluce, přičemž podrobnější informace jsou k nalezení ve Studii Iniciativa práce 4.0 (ZDE), která se zabývá očekávanými dopady digitalizace na trh práce, zaměstnanost a na vybrané sociální aspekty v souvislosti s příchodem zmiňované 4. průmyslové revoluce.

RHK Brno věří, že toto setkání bude jedno z mnoha dalších a bude sloužit jako hnací motor pro všechny zúčastněné při společné cestě k rozvoji odborného vzdělávání, které doufejme přispěje k vyřešení současného stále rostoucího nedostatku odborných technicky zaměřených pracovníků, kterým manuální práce není cizí.

 

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus  WoodTec logo