Ve dnech 12. 9. -14. 9. 2017 se opět sešli zástupci nejrůznějších organizací vystupujících v projektu Learning by Doing, přičemž místem jejich setkání se stalo Brno. Celá stáž probíhala dle programu, organizovaného Regionální hospodářskou komorou Brno /RHK Brno/.

  • Hosté byli přivítáni navečer jejich příjezdu společnou večeří ve vlajkové restauraci pivovaru Starobrno na Mendlově náměstí v Brně, kde probíhaly diskuze o současných situacích projektu v jednotlivých zapojených zemích.
  • Hlavní program stáže potom probíhal od následujícího dne, tedy od 13. září. První kroky směřovaly na vrchol administrativní věže BVV, kde naše hosty čekal krásný výhled na Brno spojený s výkladem ředitele odboru vnějších vztahů BVV. Dále se pokračovalo do nedaleké budovy RHK Brno, kde se hosté seznámili s činností komory. Situaci ohledně duálního vzdělávání v ČR představila v rámci své prezentace Mgr. Stará z MŠMT, přičemž zohlednila i roli uvedeného ministerstva v celém systému.
  • V odpoledních hodinách se celá stáž přesunula do blízké Kuřimi, kde se hosté podívali do KSK Precise Motion, a.s., což je společnost s dlouholetou tradicí ve výrobě kuličkových šroubů. Tato společnost nabízí studentům středních a vysokých škol převážně v Brně spolupráci ve formě grantů či stáží. Po této návštěvě nás čekal Intemac Solutions s.r.o., společnost zaměřená na aplikovaný výzkum, experimentální vývoj a vzdělávání v oblasti strojírenské výrobní techniky. Hlavní zajímavosti bylo představení výrobní buňky 4.0, která je spojována s aktuálně řešeným tématem Průmysl 4.0 neboli také digitalizovanou výrobou.
  • Program byl zakončen na golfovém resortu Kaskáda, kde se hosté stali součástí akce s názvem „Golfové hrátky“ konané RHK Brno. Perličkou tak pro ně byla zejména možnost si golf zahrát pod vedením odborného trenéra.
  • Poslední den stáže byl zaměřen na oblast školství, konkrétně na návštěvu odborných škol a učilišť. Tento den byl opravdu pestrý, jelikož naši hosté navštívili hned tři zcela odlišné střední školy – Střední školu technickou a ekonomickou Brno, Olomoucká, dále pak Střední školu Brno, Charbulova (neboli tzv. hotelovou akademii) a na závěr Střední školu elektrotechnickou a energetickou Sokolnice. Tyto školy mají však jedno společné, a sice se podílejí na odborném vzdělávání žáků a všechny mají nějakou formu duálního vzdělávání prostřednictvím stáží u firem zakomponovanou. Školy rovněž žákům nabízejí možnost odborného výcviku a jejich přípravy do zaměstnání, které u většiny z nich nastává bezprostředně po absolvování střední školy. Zajímavostí celého dne byla zcela jistě škola v Sokolnicích, která je vybavena sloupy vysokého napětí, kde si žáci mohou skutečně vyzkoušet práce prováděné pod napětím, stejně jako montáž kabelových souborů.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo