Přes 70 účastníků, zahrnujících velvyslance, ekonomické diplomaty, novináře, zástupce akademické sféry a firem navštívilo 5. října 2016 seminář, zaměřený na obchodování se zeměmi ASEAN.

Akce představila tržní příležitosti v Malajsii, Filipínách, Vietnamu, Thajsku a Indonésii a nabídla možnost hovořit s experty na tento region. Informace o vztazích České republiky se zeměmi ASEAN a ekonomickou diplomacii jako nástroj podpory exportu a exportní a investiční příležitosti v zahraničí doplnili představitelé Ministerstva zahraničních věcí ČR a praktické příklady formy spolupráce v tomto regionu pak i společnost Czech Industry Company Limited a Mendelova univerzita v Brně.

Příležitosti dnes vznikající právě v těchto sektorech souvisí s ekonomickým růstem jednotlivých zemí ASEAN, nyní jsou průřezově vybrány ve čtyřech základních oborech:

-          civilním leteckém průmyslu,

-          energetickém průmyslu,

-          zdravotnictví,

-          vodohospodářství a odpadním průmyslu.

Prezentace přednášejících jsou na vyžádání k dispozici na RHK Brno.

Akce se uskutečnila za finanční podpory Jihomoravského kraje prostřednictvím  projektu „Centrum mezinárodního obchodu“. Služby Centra jsou aktuálně k dispozici i pro další zájemce z řad jihomoravských malých a středních podniků. Pokud se chystáte vstoupit na nové zahraniční trhy a hledáte potřebné informace, přijďte nás navštívit na komoru, kontaktní osoba: Oto Hrdlička, 532 194 918, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo