Ve dnech 4. - 6. dubna 2017 proběhla za účasti 7 jihomoravských firem, zástupců 3 fakult VUT v Brně, INDUSTRY CLUSTER 4.0, brněnského magistrátu a RHK Brno obchodní mise do největší německé spolkové země, Bavorska. Cílem bylo nejen získat nové kontakty, ale především poznat nejnovější trendy v automatizaci a digitalizaci průmyslové výroby.

Úvodní část mise byla uspořádána ve spolupráci s Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou a Generálním konzulátem ČR v Mnichově. Ve středu 5. dubna proběhla v prostorách Českého centra v Mnichově B2B jednání s bavorskými firmami s možností představit možnosti kooperace v oblasti obchodu, výzkumu či vývoje. Odpoledne pak podnikatelská delegace absolvovala návštěvu v technologické společnosti ITQ, progresivního podniku se zaměřením na automatizační systémy, softwarové inženýrství, poradenství a technické vzdělávání studentů v praxi, mezi jejíž zákazníky patří přední světové firmy, mimo jiné Tesla Motors vizionáře Elona Muska.

Vyvrcholením byla pak čtvrteční exkurze u společnosti SIEMENS v Amberku. Plně automatizovaná digitální továrna na výrobu řídících systémů byla velkou inspirací, jak lze modernizovat sériovou výrobu náročných technických komponent.

Tato akce byla realizována za finanční podpory statutárního města Brna v rámci aktivit Centra mezinárodního obchodu.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo