Republika, která patří mezi průmyslově a ekonomicky nejvyspělejší ruské regiony, může nabídnout zajímavé podnikatelské možnosti ke spolupráci i českým firmám.

Tatarstán se nachází v centru Ruské federace na území Východoevropské roviny, na soutoku řek Volhy a Kamy, v centru velké industriální oblasti. Životní úroveň je zde zhruba čtyřikrát vyšší, než je ruský průměr. Republika vlastní velký vědecký a intelektuální potenciál a disponuje mnoha klíčovými průmyslovými odvětvími.

Příležitosti pro české podnikatele se zde nabízejí zejména v oblasti ropného, chemického, energetického, automobilového průmyslu a IT.

V ČR několik let trvale úspěšně působí Obchodně ekonomické zastoupení Republiky Tatarstán pod vedením Zufara Abudlgalejeva, který ČR opětovně nabízí své služby pro firmy z Jihomoravského kraje při hledání partnerů směrem na východ, např.:

- poskytování informací o mezinárodních tendrech konaných v Rusku

- poskytování informací o plánovaných reklamních a výstavních akcích, konferencích, sympoziích a seminářích k ekonomické tematice v Rusku

- zainteresovaným českým firmám a společnostem poskytování informací o investičním klimatu a podmínkách činnosti zahraničních investorů v Ruské federaci;

- zpracování dotazů a návrhů zainteresovaných ruských i českých organizací, hledání možných odběratelů a dodavatelů jak z jedné, tak z druhé strany, získávání počátečních informací o potenciálních českých partnerech z oficiálních zdrojů;

- konzultace českým organizacím a podnikatelům o podmínkách působnosti na ruském trhu, poskytování pomoci a navazování kontaktů s potenciálními ruskými partnery, včetně pomocí sítě regionálních zmocněnců Ministerstva ekonomického rozvoje a obchodu RF v subjektech Ruské federace.

Kontakt:

Obchodně-ekonomické zastoupení Republiky Tatarstán v České republice
Představitel – Zufar Abdulgaleev
Sibiřské nám. 1027
16000 Praha 6
tel/fax: +420 233 325 452
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo