Do srbského Kragujevace se v termínu 25. - 27. března 2018 vypravila obchodní mise jihomoravských firem vedená náměstkem primátora statutárního města Brna Jaroslavem Kacerem.

Zástupci města Brna, proděkani Agronomické a Zahradnické fakulty Mendelovovy univerzity v Brně, reprezentanti dvou jihomoravských klastrů (NETWORK SECURITY MONITORING CLUSTER a INDUSTRY CLUSTER 4.0) a přihlášených společností Elektrofyzika s.r.o. , Flowmon Networks a.s., Mycroft Mind, a.s., MYJÓMI družstvo invalidů, Strojírenský zkušební ústav, s.p. a v zastoupení komory MAUTING, spol. s r.o. tak získali v průběhu programu prostor pro prezentaci na společném obchodním fóru, možnost naplánovat si prostřednictvím místní komory B2B jednání se srbskými protějšky a diskutovat zde o obchodních příležitostech, potenciální spolupráci, investicích a dalších formách partnerství.

Součástí agendy bylo dále jednání Jaroslava Kacera s náměstkem primátora města Kragujevac Ivicou Momčilovićem zaměřené zejména na oblast „Smart City“ či setkání předsedy představenstva RHK Brno Ladislava Chodáka a ředitele  Čeňka Absolona s prezidentem místní obchodní komory Predragem Lučićem. Na místě byl přítomen a naši delegaci podpořil osobně rovněž vedoucí obchodně-ekonomického úseku velvyslanectví ČR v Bělehradu Jiří Král a zemědělský diplomat české ambasády Pavel Svoboda.

Kragujevac ležící 130 km jižně od Bělehradu je hlavním městem Šumadijského okruhu a místem s nejdelší průmyslovou tradicí v Srbsku. V povědomí je hlavně díky automobilce Zastava, která zde má několik svých provozů a je rovněž univerzitním městem; místní univerzita má 12 fakult a 14.000 studentů. Srbsko je tradičním odbytištěm českého průmyslu a místem českých investic. Výrobky a služby z ČR zde mají velmi dobré jméno již z dob bývalé Jugoslávie a podnikatelská mise, organizovaná RHK Brno v rámci aktivit Centra mezinárodního obchodu tak nabídla příležitost na tyto historické dodávky navázat.

Tisková zpráva a videoreportáž srbské televize z Kragujevace je k nahlédnutí ZDE

Pokud je Balkánský poloostrov místem Vašeho obchodního zájmu, můžete se přidat k účasti na květnové misi do rumunské Ploješti. Více informací naleznete ZDE

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo