Podpora prezentace ČR a českých podnikatelských subjektů na veletrzích a výstavách představuje důležitou součást proexportních opatření MPO, jejímž cílem je pomoci českým firmám při pronikání na zahraniční trhy a propagace České republiky ve světě.

Podpora českých podnikatelských subjektů Ministerstvem průmyslu a obchodu na veletrzích a výstavách v zahraničí je dlouhodobě pozitivně vnímána jako způsob propagace českých firem ve spojení se značkou České republiky ve světě. Program ČOÚ poskytuje možnost prezentovat české výrobky a služby zejména malým a středním podnikům na zahraničních trzích, výrazně přispívá k posílení jejich mezinárodní konkurenceschopnosti a tím k růstu českého exportu do zahraničí. Zpětné vazby od vystavovatelů potvrzují, že podpora veletržní účasti patří mezi nejúčinnější a nejoblíbenější prostředky podpory českých exportérů.

Výstavy a veletrhy zůstávají důležitým komunikačním nástrojem i v době moderních elektronických komunikací a s nimi spojených nových možností marketingu. Kvalitní prezentace na veletrzích a výstavách umožňuje firmám získat nové a rozvíjet stávající obchodní kontakty, ověřit zájem o jimi nabízené produkty a srovnat postavení s mezinárodní konkurencí.

Podmínky pro organizování a financování českých oficiálních účastí na mezinárodních veletrzích a výstavách v zahraničí stanoví zásady upravující vztahy MPO vůči vystavovatelům na českých oficiálních účastech na veletrzích a výstavách v zahraničí a vůči realizačním společnostem, vymezují jednotlivé kategorie účastí a formu poskytované podpory. Oproti roku 2018 v Podmínkách na rok 2019 a 2020 nedochází k výrazným změnám.

Seznam českých oficiálních účastí na rok 2019 bude jako obvykle podle potřeby aktualizován.

Seznam plánovaných českých oficiálních účastí v zahraničí na rok 2020 je indikativní a může v něm dojít ke změnám.

Více informací k dispozici ZDE

Zdroj: MPO ČR

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo