Obchodní a průmyslová komora Sfax si Vás dovoluje pozvat na další ročník fóra, které proběhne v tuniském Sfaxu v termínu 22. - 23. listopadu 2018.

Cílem této akce je podpora rozvoje tuniského exportu a zahrnuje několik bodů: výstavu, konferenci o globalizaci, workshopy a partnerské schůzky. Cílové sektory jsou zemědělské produkty-zejména olivový olej-kosmetika a služby pro zdraví.

Organizátoři nabízí mezinárodním importérům a nákupčím příležitost potkat se s tuniskými producenty a exportéry a speciální B2B program včetně bezplatného zajištění ubytování, jídla a místních transferů pro dobu konání fóra.

Předběžný program a přihláška je k dispozici na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V případě zájmu o účast či bližší informace prosím kontaktujte RHK Brno nebo paní Nathalie BEN AYED, Sfax Chamber of Commerce and Industry

Tel. : +216 74 296 120

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dle informací Zastupitelského úřadu ČR v Tunisu je Tunisko je tradičním obchodním partnerem ČR v oblasti severní Afriky, v jeho prospěch svědčí i geografická blízkost pro naše tradičně konkurenceschopné dodavatele v oblastech automobilový průmysl, zdravotnický a farmaceutický průmysl, vodohospodářský a odpadní průmysl, energetický průmysl, železniční a kolejová doprava, kovozpracovatelský průmysl, obranný průmysl. Vzájemný obrat obchodní výměny trvale roste. Dosažený objem zahraničního obchodu 2017 narostl oproti předchozímu roku o 14%, vývoz zaznamenal nárůst o 9%, dovoz o 18%. Objem česko-tuniského zahraničního obchodu se posledních 5 let zdvojnásobil.

Tunisko např. pěstuje 88 milionů olivovníků na ploše 1,8 milionů hektarů, v rámci nadcházejícího pětiletého plánu předpokládá vysadit další milion olivovníků. Mimořádně vysoká sklizeň olivového oleje v sezóně listopad 2017 až říjen 2018 se přičítá zářijovým dešťům, kterých se ve dvou předchozích sezónách nedostávalo a výnos zeleného zlata byl poloviční (100 000 tun – 2016/2017 a 140 000 tun – 2015/2016). Země exportuje 80 % produkce, ve dvou minulých sezónách na trhy EU 56 000 tun a do USA  35 000  tun, při ceně 4–4,5 EURA/1kg.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo