Fakt, že pouhých několik měsíců před výstupem Velké Británie z EU podnikatelé netuší, jaké podmínky je po 29. březnu 2019 čekají, je nutí k opatrnosti. Pro firmy je nákladné se souběžně připravovat na několik možných scénářů, a proto vyčkávají na výsledky jednání a na přípravu definitivního scénáře nebudou mít dostatek času.

Hospodářská komora proto formulovala bezprostřední priority českého byznysu. Zároveň na státní správu apeluje, aby zajistila dostatečnou komunikaci administrativních i technických detailů ve sdělovacích prostředcích.

Podrobnosti v tiskové zprávě

Zdroj: HK ČR

P. S. RHK Brno zároveň v této souvislosti ve spolupráci s MZV ČR chystá na duben 2019 seminář, kde získáte aktuální informace k této problematice. V případě dotazů či zájmu o účast nás neváhejte kontaktovat: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky pak připravilo publikaci, která je určená všem firmám v ČR, neboť brexit se může týkat i těch, kterým to na první pohled nemusí být zjevné. Ministerstvo kontinuálně zpřesňuje podle informací, které má ze Stálého zastoupení v Bruselu, i ze všech dalších relevantních zdrojů. Odkaz naleznete ZDE.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo