Česko - emirátské business fórum (dále CEBF) 2. - 4. července 2019 je pořádáno ve spolupráci Czech Business Council Dubai, s Dubajskou obchodní komorou, za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, jehož jménem poskytl tomuto projektu záštitu jeho ministr Karel Havlíček.

Hlavním motem tohoto prvního setkání zástupců obou stran je prohloubení a rozšíření obchodní a hospodářské spolupráce mezi oběma zeměmi s výhledem na blížící se EXPO 2020. Na toto první společné obchodní fórum budou navazovat pravidelná obchodní setkání, střídavě v obou státech. Termínově budou využity zejména významné veletrhy nebo státní a podnikatelské návštěvy.

CEBF je dlouhodobě připravovaný projekt ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Abú Dhabí, zahraniční kanceláří agentury Czech Trade v Dubaji, agenturou CzechTourism a taktéž s Velvyslanectvím Spojených arabských emirátů v České republice. Dubai Chamber of Commerce & Industry byla založena v roce 1965 s úkolem reprezentovat obchodní zájmy a podporovat vzájemný obchod s ostatními zeměmi. Současně s těmito úkoly prezentuje Dubai jako mezinárodní centrum pro podnikání, investice, vědu a výzkum. Současným prezidentem komory je Jeho Excelence Hamad Buamim, který osobně Czech Emirati Business Forum zahájí.

Czech Business Council in Dubai and Northern Emirates (CBC) byl v Dubaji, SAE, oficiálně založen dne 29. května 2014, a to za podpory Velvyslanectví ČR ve Spojených arabských emirátech a proexportní agentury CzechTrade. Jedná se o asociaci českých podnikatelů, firem a profesionálů, kteří dlouhodobě a aktivně působí v SAE. CBC je licencovaným členem Dubajské hospodářské komory. Cílem CBC je dlouhodobě vytvářet platformu a zázemí pro setkávání českých podniků aktivních v Dubaji a společně s tím připravit podmínky i těm firmám, které o vstupu na místní trhy teprve uvažují.  CBC v rámci všech svých aktivit přispívá k rozvoji vzájemných obchodních, kulturních a ekonomických vztahů a renomé České republiky a jejích exportérů v regionu. Prezidentem CBC je Pavel FoubÍk.

 PROGRAM FÓRA

V rámci plánovaného programu chtějí organizátoři dále představit řadu významných partnerů z oblastí investičních příležitostí v regionech, turismu, lázeňství, zdravotní péče a tradičního českého produktu – skla a jeho zpracování.

Program CEBF je rozdělen do několika částí tak, aby zástupci obou stran měli dostatek příležitostí vyměnit si zkušenosti, představit své projekty a navázat obchodní kontakty.

V dopoledních hodinách prvního dne, 2. 7. 2019, proběhne oficiální zahájení CEBF v prostorách Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v Praze, kde následně navážou panelové prezentace v oblastech:

- Digitální ekonomika,Smart Cities, e-Goverment, Umělá inteligence

- Výroba skla a produktů za skla

- Turismus, Medical Turismus, Lázeňství

Odpolední část prvního dne CEBF, bude věnována návštěvám delegace u partnerských subjektů fóra a večer bude zakončen Gala večeří.

Druhý den se delegace přesune do Karlových Varů, kde je připravena návštěva tradičního českého výrobce, sklárny Moser. CEBF bude pokračovat společným obědem a diskusí se zástupci krajů a města Karlových Varů, o možnostech investic a sdílení zkušeností. Následný program zpříjemní delegátům procházka městem, kterou umocní doprovodné akce 54. Mezinárodního festivalu Karlovy Vary.  Večerní recepce uzavře druhý den CEBF.

Poslední zastávkou delegátů Dubajské obchodní komory, dne 4. 7. 2019, se stane návštěva řídící věže pražského Letiště Václava Havla a prezentace aktivit společnosti Řízení letového provozu ČR.

Další podrobnosti k dispozici na vyžádání na RHK Brno: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zdroj: MMB

 

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo