Otestujte si do konce dubna 2019 zdarma nový nástroj HK ČR určený podnikatelům, kteří vědí, že povinnosti se mají plnit, ale nechtějí ztrácet čas a peníze byrokracií.

Proč systém PES vznikl a kdo je jeho autorem

Ten, kdo v naší zemi nejvíce doplácí na přebujelou byrokracii, je podnikatel. Je jedno, zda je to malý živnostník, firma nebo velká korporace.

Všichni do jednoho ztrácejí čas, energii a hlavně platí za to, aby za ně někdo ověřoval a hlídal jejich povinnosti vůči státu a státním institucím. Hospodářská komora ČR, která sdružuje a zastupuje v České republice největší množství podnikatelů a živnostníků, se proto rozhodla najít způsob, jak jim ulehčit. A proto vznikl Právní elektronický systém (zkráceně také PES).

Jak vám pomůže Právní elektronický systém?

Pro podnikatele je složité sledovat všechny zákony a novely, které se týkají jejich podnikání. To často znamená vysoké pokuty a poplatky za poradenství. A proto vznikl Právní elektronický systém. Ten zpřístupňuje všechny povinnosti podnikatelů, které pro ně vyplývají ze zákonů a dalších právních předpisů. V systému stačí nastavit váš konkrétní profil podnikání a už se nestane, že byste na něco zapomněli a úřad vás draze nachytal.

Balíčky služeb

Každé podnikání je jiné. Díky konfiguračnímu systému si snadno dokážete vytvořit profil přesně na míru své firmě. Systém pak bude selektovat relevantní informace jen pro vás. Začněte tím, že si vyberete balíčky služeb, které se týkají vašeho podnikání.

Další podrobnosti ZDE

V rozvoji obsahu právního elektronického systému (PES), který přehledně na jednom místě zpřístupní podnikatelům všechny povinnosti vyplývající pro ně z právních předpisů se rozhodlo podpořit Hospodářskou komoru ČR také Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý podepsal s ministryní průmyslu a obchodu Martou Novákovou dohodu o spolupráci na projektu PES a společně jej představili. Podrobnosti naleznete v tiskové zprávě.

Zdroj: HK ČR

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo