Vážení členové RHK Brno, nabízíme Vám ve spolupráci s členskou firmou naší komory zpracování  kreditních zpráv ze zahraničí (D&B BIR = > Business Information Report).

Klient – členská firma komory má možnost rychle a důkladně prověřit bonitu svého současného nebo potencionálního obchodního partnera, odběratele či dodavatele, zjistit, jak platí své závazky, zda nemá registrované dluhy, není v konkurzu či v likvidaci a zda se nejedná o neregistrovaný podnikatelský subjekt, resp. podnikatelský subjekt, který se za registrovanou firmu vydává.

Kreditní zpráva (BIR) tak představuje aktuální, ucelený a komplexní profil konkrétní firmy a může sloužit i jako jednodušší forma konkurenčního zpravodajství. Lze ji využít k porovnání a ověření finančního vývoje firmy, jeho aktuálním stavu a k posouzení finančního zdraví. Kreditní zpráva (BIR) umožňuje ověřit, zda je možné této firmě poskytnout v nějaké formě úvěr = > např. na dodávku zboží či služeb na fakturu, úvěr, leasing atd., optimalizovat obchodní a platební podmínky, popř. využít zajišťovacích nástrojů.

Kreditní zprávu ze zahraničí  (BIR) lze zpracovat na firmy z celého světa.

Jako příklad dobré praxe uvádíme případ, kdy prostřednictvím kreditní zprávy (BIR) byla identifikována podvodná firma v RF vydávající se za existující registrovanou firmu z Velké Británie – viz proklik zde a zde.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  verygoodies magnus ndb logo