Úřad práce připravuje pro následující programové období zajímavé projekty, které můžete využít i vy pro své nové zaměstnance.

Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců

  • Navazuje na dřívější projekty obdobného charakteru. V rámci tohoto projektu mohou zaměstnavatelé získat příspěvek na profesní vzdělávání a odbornou jazykovou výuku, maximální příspěvek činí 85% vynaložených nákladů a je jej možno použít na mzdové prostředky zaměstnanců v době účasti na vzdělávání.

Záruky pro mladé v JMK

  • Projekt navazuje na stávající projekt Odborné praxe pro mladé do 30 let, v tomto období bude však určen pouze pro mladé do 29 let, prioritně absolventy škol. Jeho cílem je zajistit krátkodobé pracovní příležitosti pro cílovou skupinu či návrat těchto osob do vzdělávání.

50 plus v JMK

  • Projekt je určený pro osoby starší 50 let, které jsou v evidenci úřadu práce déle než 5 měsíců. Zahrnuje individuální poradenství a vytvoření 42 pracovních míst dle metodiky OPZ a 300 pracovních míst s příspěvkem úřadu práce.

Život bez bariér

  • Program je zaměřený na osoby se zdravotním postižením. Zahrnuje individuální poradenství, vzdělávání, rekvalifikaci i vytvoření 60 pracovních míst dle metodiky OPZ a dalších 120 pracovních míst vznikne bez dotace.

Šance pro rodiče

  • Program je zaměřen na osoby pečující o dítě do 10 let věku. Opět zahrnuje individuální poradenství, vzdělávání i rekvalifikaci frekventantů. V rámci projektu vznikne 60 pracovních míst dle metodiky OPZ a 140 vhodných míst bez dotace.

Návrat do práce

  • Je zaměřený na osoby v evidenci úřadu práce déle než 12 měsíců. Bude vypsána veřejná zakázka na dodavatele motivačních, poradenských a vzdělávacích aktivit.

 

Více informací o trhu práce v JMK  ZDE a o připravovaných projektech ZDE.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  verygoodies magnus ndb logo