Na zahájení nového školního roku jsme připravili pro naše členy a jejich děti pro nás netypickou akci, setkání na brněnské hvězdárně. Připravený program zaujal všech 242 přítomných osob, z nichž asi polovinu tvořily děti.

 Účastníci měli možnost v předpremiéře shlédnout dva pořady, pro nejmenší děti byla připravena pohádka Ze života stromů, pro ty větší pak pořad Sny o létání, který je provedl historií letectví od jeho počátků až po současnost. Starší účastníci také využili nabídky seznámit se s barevnými optickými experimenty.

Pro všechny věkové kategorie byla otevřena pozorovatelna, kde se mohli zájemci podívat na slunce, a to i velmi zblízka.

Všichni přítomní měli také možnost prohlídky vědecké stezky, nahlédnutí do zákulisí digitária, focení s kosmonautem, poskládat si origami i zasoutěžit. K dispozici bylo drobné občerstvení a především děti si pochutnaly na grilovaných špekáčcích či opečených marshmallows.

Je za námi příjemně strávené páteční odpoledne, které nejen dětem ukázalo, že učení může být i zábava. Děkujeme hlavnímu partnerovi akce společnosti DRFG, a.s. a partnerům Hvězdárně a planetáriu Brno, společnostem Starobrno, Everesta, Vysoké škole Karla Engliše a Základní škole Labyrinth bez jejichž pomoci by tato akce nemohla proběhnout a těšíme se na osobní setkání, třeba již 20. září na zámku ve Slavkově u Brna.

 

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  verygoodies magnus ndb logo