Vážené dámy, vážení pánové, níže Vám dáváme na vědomí stanovisko představenstva Regionální hospodářské komory Brno k problematice přestavby Železničního uzlu Brno v souvislostech s plánovaným vybudováním vysokorychlostních železničních tratí a zejména s potřebami dopravní dostupnosti Brna a jižní Moravy, a to nejen pro podnikání.

Stanovisko představenstva RHK Brno bylo přijato a vydáno před blížícím se místním referendem, v rámci něhož mohou občané Brna vyjádřit svoji představu, kde by mělo být nové nádraží, tedy rozhodnout o poloze nádraží ve stometrových vzdálenostech bez znalosti všech podstatných souvislostí a podmínek pro další rozvoj železniční dopravy nejen v Brně a v Jihomoravském kraji, ale i v evropských transkontinentálních souvislostech. A to s rizikem, že krajské město Brno a jeho hlavní nádraží může na dopravních mapách v blízké budoucnosti chybět. 

Ing. Miloš Škrdlík, MSc., MBA
předseda představenstva RHK Brno


Stanovisko představenstva Regionální hospodářské komory Brno k přestavbě Železničního uzlu Brno a veřejné diskusi k poloze nádraží:

Přestavba Železničního uzlu Brno jako jedna z podmínek pro budování vysokorychlostních tratí v evropském železničním systému trasou přes Brno a region jižní Moravy je záležitostí především pro posuzování dopravními odborníky a urbanisty. Představenstvo RHK Brno je proto přesvědčeno, že po skutečně odborném posouzení je nebytné navazující velmi rychlé rozhodnutí politické reprezentace a zejména urychlená realizace desítky let posuzovaného, různě diskutovaného, ale zejména nezbytně požadovaného řešení projektu důležitého pro dopravní dostupnost a skutečný rozvoj nejen krajského města Brna.

Brzké a odborníky potvrzené vyjádření a zejména reálné rozhodnutí o celkovém dopravním řešení, tedy nejen dohady o metrech vzdálenosti posunu nádraží tam či jinde, dává záruky kvality dopravy 21. století pro všechny jihomoravské občany – obyvatele i dojíždějící za prací, vzděláním, kulturou, ale také pro návštěvníky a hosty jihomoravské metropole – pro nás současníky i pro generace našich dětí, jejich dětí…

Referendum neřeší naši současnost, a už vůbec ne budoucnost.

Nechme proto všichni prostor odbornosti, nikoliv laickému pohledu nebo politikaření!

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  verygoodies magnus ndb logo