Statutární město Brno je aktivně zapojeno do pilotního projektu nazvaného CZECH EMPLOI řízeného Francouzským velvyslanectvím v ČR. Hlavním cílem projektu je přilákat mladé Francouze (absolventy škol a vědce) za prací do ČR, resp. do našeho regionu.

 Za tímto účelem vznikly také webové stránky https://www.czechemploi.fr/, které můžete využít k umístění nabídky zaměstnaní (v případě, že hledáte právě frankofonní zaměstnance).

Současně proběhne na podzim (v týdnu od 17. do 21. 9. 2018) ve francouzských městech Rennes, Lille a Dijon série prezentací o pracovním trhu v České republice. Zajímavým doplněním této prezentace je online aktivita nazvaná „Job day“. V rámci tohoto virtuálního jobfairu mají firmy možnost se na francouzském pracovním trhu představit a poskytnout informace o nabídce svých kariérních příležitostí.  Bližší informace o online Job day naleznete ZDE

V rámci aktuálního tématu nedostatku pracovních sil má tento projekt ambice zajistit českým podnikatelům (hlavně v Brně a Praze) francouzské zaměstnance především z těchto zájmových skupin:

  1. Mladí absolventi s nízkým vzděláním pro práci v call centrech nebo frankofonních službách.
  2. Anglofonní absolventi bakalářského a magisterského studia pro nižší managerské funkce velkých průmyslových firem či jiná oddělení.
  3. Mladí výzkumníci pro práce ve veřejných a soukromých výzkumných centrech a laboratořích.

Stačí zaslat poptávku s popisem pracovní pozice na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a Francouzské velvyslanectví nebo Francouzský institut v Praze zajistí překlad a vše potřebné.

Informace o projektu ke stažení

Informační leták ke stažení

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo