Gratulujeme statutárnímu městu Brnu i členským firmám naší komory AETNA, spol. s r.o., LESENSKY.CZ s.r.o. a , které byly letos mezi oceněnými.

 Ve 23. ročníku ceny EFFIE se mezi zlaté držitele v kategorii veřejná správa zařadilo Brno s kampaní #brnotruestory. Destinační značku pro něj vytvořila strategicko-kreativní agentura AETNA a videotvůrci ze Street Dog. Série fotografií, gifů a videí prezentující život v Brně bez přikrášlení a s humorem zaujala odbornou marketingovou porotu nejvíce. Značka přitom bodovala už začátkem roku v soutěži Velká cena cestovního ruchu.

Kampaň LESENSKY.CZ ke klipu 2-8-5 Barbory Polákové získala druhé místo cen EFFIE v kategorii Sociální, ekologický a kulturní marketing. Úspěch slaví i v mezinárodní soutěži ICCO Global Awards, kde se probojovala na shortlist v kategorii Digital and New Media Award.

MONETA Money Bank pak patří bronz v kategorii Finanční služby za Volání klientům dle interakcí na webu.

EFFIE je zkratka slova Effectiveness (efektivnost) a označuje soutěž o nejefektivnější reklamu. V dvoukolovém rozhodování porota posuzuje měřitelné, prokazatelné výsledky kampaní ve vztahu k zadaným cílům a hodnotí účinnost kampaní v poměru k vynaloženým prostředkům. Kreativita, k níž se přihlíží ve druhém kole hodnocení, je zde chápána v širším slova smyslu: jako inspirativnost strategického řešení a nápaditost komunikačního mixu i jako účelnost a cílevědomost, s nimiž ztvárnění kampaně slouží zvolené strategii.

Podle mezinárodního průzkumu reklamy (GWA) je Effie nejprestižnější soutěží v oblasti komerčních komunikací. Koná se ve více jak třiceti vyspělých zemích světa a má i dva nadnárodní formáty: Euro Effie, evropskou soutěž o nejefektivnější kampaň, kde podmínkou účasti je úspěšné využití alespoň ve dvou zemích starého kontinentu, a Global Effie, kde je podmínkou využití aspoň v šesti zemích světa. V České republice byl uspořádán první ročník v roce 1997, kdy AKA (Asociace komunikačních agentur) získala licenci od americké společnosti AMA N.Y.

Kompletní letošní výsledky pak naleznete ZDE.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo