karlin

Vážené dámy, vážení pánové,

jistě, podobně jako my všichni, sledujete aktuální dění. Dá se říct, že pandemie koronaviru během několika týdnů proměnila celý svět. Jsme přesvědčeni, že stejně jako tisíce dalších podnikatelů a majitelů firem i vy dnes podstupujete souboj s pandemií. Uvědomujeme si, že virus s sebou nepřinesl pouze ekonomické problémy. Dost výrazně sáhnul také na to nejcennější, co máme, na naše zdraví. A nejde jenom o naše zdraví, ale také o zdraví našich blízkých. Nejohroženější skupinou jsou potom naši rodiče a prarodiče. Společnost stojí před obrovskou výzvou. Nejen se vypořádat s ekonomickými škodami, které po sobě pandemie koronaviru zanechá, ale obstát jako lidská společnost, které nejsou lhostejné osudy jiných. Je dobré si uvědomit, že se máme stále dobře. Umíme se postarat o sebe ale i o své blízké. Ale položili jsme si otázku – jsou na tom všichni tak dobře jako my? Nejsou. A nejhůře na tom jsou naši nejstarší spoluobčané v léčebnách dlouhodobě nemocných, v seniorských domovech, v domovech s pečovatelskou službou. Nekompromisní je současná situace především k nemocničnímu personálu. A tak jsme se rozhodli v rámci svých možností přispět a konat dobro.

De facto během dvou dnů vznikl charitativní projekt, který se setkal s velkou podporou firem napříč společností, napříč obory. Ve spolupráci partnerů, mezi nimiž je COT media, Hudební divadlo Karlín, TVCOM.cz a Hospodářská komora České republiky, vznikl charitativní projekt Hudební divadlo Karlín ŽIVĚ, který má pomoci především seniorům. Projekt spojuje umělce a podnikatele. Jeho základní myšlenka je prostá: Když nemohou lidé do divadla, může divadlo za lidmi domů prostřednictvím moderních technologií. A nejenže takový projekt může přinést v těchto složitých dnech trochu pozitivní nálady a energie, může i pomoci! Výtěžek z projektu, který tvoří dobrovolné příspěvky za sledování streamu, bude primárně použit na nákup zdravotnických potřeb a materiálu pro seniory v léčebnách dlouhodobě nemocných, v seniorských domovech a v domovech s pečovatelskou službou. Rozdělování pomoci bude v jednotlivých krajích koordinováno s radními pro sociální péči.

Základem projektu je originální kulturní program, streamovaný na internetu. Technickým garantem je jméno společnosti TVCOM.CZ, která je největším poskytovatelem streamů v ČR a vedle sportu se chce věnovat i kultuře. Již příští pátek (27.3.) bude v podvečer odvysílán první díl série z jeviště Hudebního divadla Karlín, který obstarají Václav Noid Bárta s Ivou Pazderkovou, v sobotu pak na ně naváže Ondřej Gregor Brzobohatý.
Streamy budou poté pokračovat pravidelně každý pátek a sobotu ve 20:00. Projekt již dnes vytváří platformu pro širší rámec pomoci, do níž se mohou zapojit především podnikatelé. Již v tuto chvíli jsou v projektu angažovány významné firmy. Díky nim jsou dnes k dispozici rozvážková auta, ale také například palety inkontinenčních plen, sirupy, káva, sušené ovoce a mnohé další. Senioři si však zaslouží a potřebují mnohem více. Určitě s vhodnou pomocí nezapomeneme ani na nemocniční a zdravotní personál, který má náš obdiv. Covid-19 postihl celou planetu. Ukázal, že na mnohá rizika nejsme dobře připraveni. Současně ale potvrdil, že v časech nejtěžších funguje to nejcennější: soudružnost, pospolitost, podpora slabých, sociální cítění... Zkrátka, společenská odpovědnost. Pojďte s námi obstát v této výzvě. Aktivit v charitě nikdy nebude dost.

Kontaktní osoba: Ing. Gabriela Ben Ahmed, tel: 226 257 722, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   

karlindva

 

 

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo