Víte, že nové zahraniční zakázky můžete získat také přes komorové kontakty? Podívejte se, jak díky naší asistenci uspěla členská firma Lilacosta s.r.o. na německém trhu.

Regionální hospodářská komora Brno byla na podzim 2019 oslovena kolegy z Handwerkskammer Region Stuttgart s tím, že jeden z jejich klientů, přední výrobce udržitelných dřevěných psacích potřeb, hledá prostřednictvím sítě Enterprise Europe Network nového kooperačního partnera pro výrobu a montáž svých vysoce kvalitních, udržitelných a zakázkových per, propisek a pentelek.

lilacosta penPracovníci brněnské komory přeložili všechny obdržené podklady a rozeslali je mezi své členy. Brzy se podařilo identifikovat vhodného potenciálního dodavatele, chráněnou dílnu Lilacosta s.r.o., která mj. nabízí služby v oblasti kompletace, balení a polepování produktů. Německá firma Heilemann Schreibgeräte GmbH & Co.KG se s českým zájemcem začátkem října 2019 obratem spojila. Následovalo několik telefonátů a výměna informací o podrobnostech k výrobě, montáži a souvisejících záležitostech. Pan Schmid ze společnosti Heilemann poté přicestoval koncem října do ČR, aby osobně projednal a dohodnul možnost spolupráce s vedením společnosti Lilacosta. Následně proběhlo v lednu 2020 školení zaměřené na montážní práce, které zajistil švábský partner.

Strany se dohodly, že Lilacosta bude pro německého zákazníka kompletovat deset tisíc dřevěných per měsíčně. Zástupci z ČR navštívili také výrobní prostory v německém Schwäbisch Gmündu, kde měli možnost se podívat na všechny fáze výroby, a zaměstnanci, kteří projekt realizují, se na místě mohli přiučit od svých nových německých kolegů. Obě firmy navíc později sjednaly rozšíření spolupráce nejen na kompletaci a montáži, ale také na zapojení do procesu lakování a broušení jednotlivých komponentů psacích potřeb. „Momentálně Lilacosta kompletuje v současné době pro německého partnera více než 50 000 kusů psacích potřeb měsíčně a díky tomu můžeme zaměstnávat více než 40 hendikepovaných osob,” doplňuje Kristýna Kučerová, jednatelka společnosti Lilacosta s.r.o. "K dnešku máme cca 120 lidí (z toho 105 osob se zdravotním postižením). Při vzájemných návštěvách jsme se měli jak my, tak partneři z Německa jako v bavlnce, měli jsme krásnou prohlídku Schwäbisch Gmündu s dobrým jídlem a místním vyhlášeným pivem. My jsme na oplátku udělali prohlídku Jihlavy s pravou českou svíčkovou!“

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo