S velkou hrdostí naši členové ze Strojírenského zkušebního ústavu, s. p. na konci května představili vybraným výrobcům a významným partnerům z České republiky i ze zahraničí jejich nově vybudovanou zkušebnu pro tepelnou a chladicí techniku. Výrazně tak navýšili zkušební kapacity a termínovou flexibilitu. 

V původním plánu se počítalo s osobním setkáním a prohlídkou nových prostor, ale kvůli stále trvající koronavirové pandemii slavnost nakonec proběhla online formou. 

Po úvodních proslovech ředitele SZÚ Ing. Tomáše Hrušky (zde), ministra průmyslu a obchodu ČR pana Doc. Ing. Karla Havlíčka, Ph.D., MBA. (zde) a generální ředitelky mezinárodní asociace TIC Council paní Hanane Taidi (zde) následovala komentovaná video prohlídka nových zkušebních komor a celé technologie. Poté si vzali slovo vedoucí dotčených oborů, shrnuli stěžejní informace z prohlídky v krátké prezentaci a v posledním bloku živě odpovídali na dotazy diváků z chatu. Ve druhém vysílacím dni určeném zahraničním účastníkům se připojil také generální sekretář Evropské asociace tepelných čerpadel (EHPA) pan Thomas Nowak s velmi zajímavou přednáškou na téma „Tepelná čerpadla všude a pro všechny – Nejpozitivnější výhled pro dekarbonizovanou Evropu“. 

Pro SZÚ znamená otevření této nové zkušebny největší a nejvýznamnější investiční projekt v jeho novodobých dějinách. Za novou zkušebnou stojí obrovské množství práce. Jen z řad zaměstnanců SZÚ bylo na projektu odpracováno 10 600 hodin, dalších 2 400 hodin pak zabraly následné technické úpravy. 

Co přináší otevření nových zkušeben a další informace najdete ZDE

Zdroj: Strojírenský zkušební ústav

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo