Využili jste vloni služeb patentových zástupců nebo to zvažujete pro letošní rok? Získejte zpět 75 % všech souvisejících výdajů (až 500 000 Kč) díky výzvě MPO.

Dotace Inovační vouchery se vztahuje na všechny výdaje související se zpracováním a podáním přihlášky patentů, ochranných známek, užitných i průmyslových vzorů. Způsobilé jsou takové výdaje, které nastanou do zveřejnění přihlášky v případě patentu, u ostatních práv do jejich zápisu.

Patří sem například:

  • rešerše v databázích patentů, ochranných známek atd.
  • příprava a podání přihlášek
  • reakce na výměry, překlady
  • poskytování odborné pomoci, poradenství, zastupování před úřady v ČR i zahraničí
  • správní poplatky hrazené příslušným úřadům, pokud jsou fakturovány zástupcem

Výše podpory: 50 tis. – 500 tis. Kč na 1 projekt
Míra podpory: 75 %

Žádat o podporu mohou malé a střední podniky, fyzické osoby podnikající v ČR a organizace pro výzkum a šíření znalostí. Každý žadatel může podat více žádostí, pokud se týkají ochrany rozdílných projektů (1 projekt = 1 vynález/výrobek), a získat tak zpět více prostředků, které již do ochrany investoval nebo plánuje investovat.

Způsobilé jsou pouze takové projekty, jejichž fyzická realizace probíhá mimo NUTS2 Praha.

Bližší informace o dotační výzvě najdete na stránkách Agentury pro podnikání a inovace nebo kontaktujte naši členskou firmu PatentEnter. Vedle zajištění expertních služeb patentových zástupců Vás výzvou provedou, zodpoví potřebné dotazy a vyřídí administraci žádosti za Vás.

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 778 052 075

K dispozici je Vám také tento informační leták ZDE.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              czech fund

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora   verygoodies    ndb logo
logo DevelopmentAid main large size