Organizační jednotka ABB PGHV Brno, se sídlem ve Slatině, disponuje speciální plošinou určenou pro rychlou a bezpečnou kontejnerizaci rozměrných nákladů a nejlépe se pak hodí pro nakládání těžkých a objemných boxů s výrobky.

Výhodou je především možnost vložení rozměrného nákladu do kontejneru, který může zůstat na kamionu. Náklad je umístěn do kontejneru a následně z pod něj plošina vysunuta. Zboží zůstává v kontejneru. Celá operace trvá pouze několik minut a je-li vše řádně připraveno, kamion odjíždí na kontejnerové překladiště nebo přímo do přístavu.

Podobná služba byla dříve zajišťována externím dodavatelem. Současné řešení přináší několik zásadních výhod:

  • zkrácení doby transferu (až o týden)
  • snížení nákladů na projekt (až 200 tis. Kč na projekt)
  • zvýšení bezpečnosti nakládky
  • výrazné snížení rizika poškození zboží při nakládce

Podle našeho zjištění je toto zařízení v ČR unikátní a jsme asi jediní, kdo jej vlastní. ABB Brno-Tuřanka používá v současné době železniční kontejnerizační překladiště v České Třebové a je schopno poskytnout tuto službu i třetím stranám. Použít zařízení se vyplatí i firmám z větší vzdálenosti od Brna, neboť tím ušetří spoustu nákladů na manipulaci se zbožím jinde.

Toto technické řešení bylo na PGHV Brno vybráno a implementováno, protože jak již bylo řečeno výše, umožňuje vkládat do standardních zámořských kontejnerů zboží o velké hmotnosti a rozměrech, což je obvykle problém. Při hledání řešení byla ale jedním z parametrů i naprostá bezpečnost a jednoduchost manipulace. Kontejnerizační plošina je ke kontejnerizaci přímo určena, na rozdíl od nevhodně a nebezpečně používaných vysokozdvižných vozíků.

Tímto PGHV Brno-Tuřanka nabízí využití tohoto zařízení i třetím stranám.

Informace ke stažení ZDE.

 Kontaktní osoba: Šárka Klímová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: 731 552 057

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  verygoodies magnus ndb logo