Ve spolupráci se statutárním městem Brnem Vám nabízíme poslední týden v září 2019 účast na obchodní misi do ukrajinského Charkova. Finální termín pro přihlášení: 6. 9. 2019.

Tato akce (předběžně v termínu 25. - 28. září 2019) bude spojena s organizací dvoustranných jednání pro navázání přímých obchodních či kooperačních vztahů mezi jihomoravskými a ukrajinskými partnery a možností firemní prezentace v rámci společného stánku na veletrhu PromENERGY 2019.

Více informací o této výstavě je dispozici na webových stránkách akce ZDE

Zaměření veletrhu:

 • Dodávky tepla. Napájecí zařízení.
 • Alternativní zdroje energie.
 • Zásobování vodou. Systémy na čištění vody
 • Odvětrávání. Rekuperace. Klimatizace
 • Dodávky elektřiny. Osvětlení.
 • Hydro-, tepelná, hluková, zvuková izolace.
 • Průmyslová automatizace.
 • Chladicí zařízení.
 • Hydraulika a pneumatická zařízení.
 • Ekologie.
 • Specializované služby (energetický audit, finanční programy, bankovní služby, poradenské služby)

Výběr z vystavovatelů - ZDE.

Město Charkov se řadí k partnerským městům Brna - více o dosavadní spolupráci naleznete ZDE

Nejperspektivnější položky pro český export, odvětví pro investice, privatizační a rozvojové projekty pak naleznete ZDE

Dle informací teritoriální zprávy zpracované Zastupitelským úřadem ČR v Kyjevě se tak jako zajímavé jeví také tyto obory:

Energetický průmysl

Energetika představuje na Ukrajině významný, strategický sektor. Předpokládá se liberalizace energetického sektoru (trhu s elektřinou apod.) s cílem narovnání cen a odbourání různých dotací. To způsobí růst cen energií, poroste poptávka po systémových řešeních (el. systémy řízení obchodu s elektřinou, vedení statistiky obchodu s elektřinou apod.), po úsporných technologiích apod. Perspektivním pro české společnosti je na Ukrajině též oblast energetické efektivity a navyšování podílu obnovitelných zdrojů energie na celkové energetické výrobě. Příležitostí je modernizace stávající energetické infrastruktury včetně jaderných elektráren. V posledních letech se rychleji rozvíjí sektor solárních elektráren. Možnosti pro české společnosti existují též u těžby energetických surovin. V energetickém sektoru bude možné získat financování i od některých mezinárodních finančních institucí jako jsou EIB, EBRD apod.

Strojírenský průmysl

Strojírenská produkce zůstává tradiční položkou českého vývozu, nicméně na ukrajinském trhu je v současné době snížená úroveň výroby strojírenských a metalurgických závodů. Působí zde však řada výrobců stavebních materiálů, zemědělské techniky, nábytku, elektroniky, jejichž produkce je orientována na odbyt na zahraničních trzích. To představuje příležitosti pro české dodavatele kovoobráběcího zařízení. Roste podíl výrobní kooperace, zejména poskytování služeb ukrajinskými podniky v oboru svařování, mechanického zpracování odlitků a ve výrobě dílčích uzlů.

Vodohospodářský a odpadní průmysl

Jednou z priorit ukrajinské strany je výstavba moderních skládek, spaloven a čističek odpadních vod ve vybraných městech. České společnosti se mohou prosadit spíše jako subdodavatelé technologií pro ukrajinské generální dodavatele. V tomto sektoru existuje též lepší dostupnost financování mj. prostřednictvím mezinárodních finančních institucí (EIB, EBRD apod.) a též z důvodů navýšení místních rozpočtů v rámci decentralizace.

Účastníci obchodní mise si hradí pouze letenku do Charkova a ubytování na místě.

V případě Vašeho zájmu o účast nás prosím co nejdříve kontaktujte prostřednictvím e-mailu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 Akce je realizována v rámci projektu Centrum mezinárodního obchodu za finanční podpory statutárního města Brna.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo