Advantage Consulting je jedna z největších českých personálních agentur v oblasti recruitmentu. Na trhu působí již od roku 2002 a má síť poboček po celé ČR. Zajišťuje komplexní služby v oblasti náboru a poradenství lidských zdrojů. Specializují se především na vyhledávání odborníků z technických oborů, oblasti strojírenství, ajťáky, najdou vám šikovného obchodníka, logistika, ale i lidi do výroby.

Olga HyklováNa otázky dnes bude odpovídat jednatelka společnosti Advantage Consulting, s.r.o. Olga Hyklová.

Jak Vás napadlo začít podnikat právě v personálním poradenství?

S podnikáním jsem začala v šestadvaceti letech. S hrdostí, nadšením pro kvalitně odvedenou práci a vědomím, že se čeští uchazeči o práci neumí příliš pochválit, jsem v roce 2002 založila personální agenturu. Od té doby se z ní stala největší tuzemská firma na nábor zaměstnanců s pobočkami po celé republice a s téměř 80 zaměstnanci. Původně jsem si představovala, že budu mít k ruce 2 kolegy 😊 To považuji za velký úspěch. Během těch 18 let jsme pomohli najít práci desítkám tisíc lidí.    

Proč bych si, ať už jako zaměstnavatel nebo zaměstnanec (uchazeč o práci), měla vybrat Vaši agenturu?

Pro zaměstnavatele je jistě nejzajímavější naše interní databáze, kde máme přes 180 000 aktivních uchazečů. Umíme specialisty cíleně vyhledat a oslovit přesně podle požadavků společnosti. Dokážeme firmě budovat dlouhodobě brand v podobě kariérních stránek, které jim i vytvoříme. Na nábor většího počtu odborníků v krátkém čase umíme navrhnout a zacílit HR kampaně.

Co se týče uchazečů o práci, proč by měl přijít za námi, tak jednoznačně, protože mu pomůžeme zorientovat se na trhu, jaké jsou možnosti, jaká je jeho cena. A většině případů mu nabídneme několik pracovních pozic. Na pohovor jde již s kvalitními informacemi o dané společnosti.

Jaké další služby poskytujete?

V Advantage Consulting máme za to, že vyhledáním kandidáta úkol správné personální agentury nekončí. Zaměřujeme se proto i na další oblasti, v nichž vidíme přidanou hodnotu. Mezi klíčové v náboru zaměstnanců patří budování značky – Employer Branding a HR marketing. Pomáháme našim klientům zpracovat kariérní stránky, kariérní videa, realizujeme náborové kampaně. Využíváme on-line marketingu, tak, abychom co nejvíce zviditelnili kvality firmy a motivovali potenciální zaměstnance.

Poznamenala současná situace Vaši firmu?

Došlo k rychlému vývoji virtualizace pracovního trhu, pohovory děláme nyní převážně online formou. Mnoho společností v době koronaviru pozastavilo nábory a vyčkávali, jak se celá situace vyvine. Nyní se situace postupně vrací do normálu. Obrací se na nás více i firmy, které personální agentury dříve nevyužívali, z důvodu zeštíhlení redukují interní recruitery a tuto jejich funkci nyní potřebují nahradit.

Také se na nás obrací společnosti, které paradoxně mají zvýšený příliv životopisů, ale bohužel zjišťují, že vyhovujících kandidátů, na odbornou pozici nepřibylo.

Domníváte se, že se poptávka po zaměstnancích po epidemii Covid-19 změní? Pokud ano, tak jakým způsobem?

Ano, sehnat práci již nebude tak lehké a lidé si jí začnou více vážit, uvědomí si hodnoty. Před epidemií bylo těžké sehnat i zaměstnance bez jakékoliv výraznější kvalifikace. Lidé toho využívali, měli až nesmyslné požadavky a často měnili práci. To se teď změní. Pracovní trh se vrací do svého přirozenějšího stavu.

Máte nějakou nabídku či sdělení pro ostatní členy komory?

Podporujme se navzájem, podporujme české firmy a mladé začínající podnikatele, myslím, že je to dobrá cesta, jak se z tohoto těžkého období dostaneme rychleji a společně.

Co považujete za Váš největší úspěch?

Advantage Consulting slaví letos 18 let od svého založení, dosáhli jsme tedy plnoletosti 😊

Co Vám udělalo v poslední době největší radost?

To, jak se lidé semkli, neuvěřitelná vlna solidarity a pomoci si navzájem. Sami jsme se zapojili do šití roušek, pomoci restauracím, či penězi na obědy pro seniory v Brně, tak pro záchranáře či zdravotníky. Nabídli jsme firemní auta na rozvoz jídel.

Děkujeme Vám za rozhovor.

Advantage Consulting získalo řadu ocenění: patří mezi 100 nejlepších českých firem, majitelka společnosti Olga Hyklová obdržela Ocenění českých podnikatelek a zařadila se tím mezi nejúspěšnější podnikatelky v ČR. Agentura se stala vítězem soutěže Top Odpovědná firma 2015, 2016, 2018 a 2019.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              czech fund

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo