Program

Pro řadu českých firem se během uplynulých let stalo Chorvatsko žádanou destinací zejména v oblasti vodního a odpadového hospodářství a poskytuje jim velmi zajímavé možnosti zapojit se do projektů modernizace úpraven a čističek odpadních vod, kanalizací, vodovodních řadů apod. Velkým tématem je ochrana pobřeží a tím pádem možnost účasti na ekologických projektech. Financování těchto projektů je realizováno ze strukturálních fondů EU (k dispozici je cca 1 mld. EURO) a doplňováno financováním ze státního rozpočtu, rozpočtu měst a obcí, EBRD aj. Konkrétní příležitosti se prolínají i s dalšími obory, např. s dodávkami zařízení pro obnovitelné zdroje energie. Potenciál mají i dodávky pro odpadové hospodářství a spalovny odpadu.

Na chorvatské straně navíc dle OEÚ ZÚ Záhřeb existuje reálná poptávka po vylepšení občanských služeb, zejména v turisticky exponovaných oblastech jadranského pobřeží. Rozvoj městské dopravy zvyšuje zájem o moderní inteligentní systémy řízení dopravy včetně MHD, management parkovacích míst, semaforů apod. České firmy se mohou uplatnit a mnohé se již úspěšně zapojují do služeb spojených s turistikou a cestováním, s ubytováním a servisem v restauracích a při rozvoji trajektové námořní dopravy (přístavy Rijeka, Zadar, Trogir, Split, Ploče). Dále modernizují mariny pro rekreační lodní sporty, investují do výstavby vodních parků a hotelových komplexů. Dochází k rozvoji služeb cestovních kanceláří, provozovatelů zájezdů, turistických průvodců a pomocných služeb spojených s námořní dopravou. Významné jsou také dodávky pro vybavení hotelů, popřípadě investice do renovací jejich ubytovacích kapacit.

Termín
úterý 14. duben 2020
Čas
- 16. duben 2020
Místo
Chorvatsko, Záhřeb, Zadar
Cena
CENA PRO NEČLENY RHK Brno
viz níže
včetně DPH

Účastníci si hradí náklady na individuální dopravu a ubytování na místě (odhad 100 €/noc) a asistenční služby CzechTrade ve výši cca 4.000,- Kč (možno hradit odpočtem z podpory de minimis).

Platí pro firmy z JMK.

CENA PRO ČLENY RHK Brno
viz níže
včetně DPH

Účastníci si hradí náklady na individuální dopravu a ubytování na místě (odhad 100 €/noc) a asistenční služby CzechTrade ve výši cca 4.000,- Kč (možno hradit odpočtem z podpory de minimis).

Platí pro firmy z JMK.

Informace o příhlášení

V případě vašeho zájmu o účast vyplňte přihlášku a profil ZDE nebo nás kontaktujte prostřednictvím e-mailu: martinkova@rhkbrno.cz

Akce je realizována v rámci projektu Centrum mezinárodního obchodu za finanční podpory Jihomoravského kraje.

Registrační formulář

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  verygoodies magnus ndb logo