... bylo mottem šestého setkání Ladies Clubu při Business Clubu RHK Brno na pozvání Ivo Hutiry v HUTIRA - BRNO, s.r.o.

Mottem HUTIRA - BRNO, s.r.o. je S úctou k přírodě a zvolili jsme jej proto jako téma dalšího setkání Ladies Clubu. I drobnými ústupky nebo i většími kroky můžeme naší planetě pomoci. Zátěž, kterou jsme, jako lidstvo, v posledních desetiletích přírodě způsobili a stále způsobujeme není zanedbatelná, ale i když není v našich silách ihned zvrátit nebo zásadně ovlivnit tyto globální dopady na životní prostředí, můžeme se alespoň pobavit o oblastech zlepšení v našem bezprostředním okolí.

O problematice mj. pohovořila i Ing. Sylvie Formánková, PhD. z Mendelovy University, která pracuje na výzkumu společenské odpovědnosti vysokých škol, českých i zahraničních institucí z veřejné či soukromé sféry a v roce 2019 založila Centrum společenské odpovědnosti a udržitelnosti MENDELU, za což získala Cenu rektorky za významný příspěvek rozvoji občanské odpovědnosti. Patří mezi komunitní lídry pro oslavy světového dne dárcovství, Giving Tuesday, jehož gestorem je Asociace společenské odpovědnosti.

Své produkty a vizi představila i Nataša Foltánová z Tierra Verde - která se zabývá výrobou a prodejem české ekodrogerie Yellow and Blue a dalších ekovýrobků. Dámy si mohly osobně osahat a vyzkoušet ekologicky šetrné a kompostovatelné nádobí firmy Greenator, izraelskou přírodní kosmetiku a v neposlední řadě se ochutnávalo a vychutnávalo skvělé jídlo ze Signature Restaurantu Hotelu Victory. Víno Josefa Valihracha z Krumvíře se skvěle snoubilo se sýry od Syrer Moravia a čokoládovými lanýži Terezy Navrátilové, takže není divu, že v tak příjemném prostředí to jen hýřilo a sršilo myšlenkami a nápady, jak zlepšovat a posouvat odpovědný přístup ve firmách i domácnostech, jak například vést domácnost šetrněji k přírodě, nebo jak smysluplněji využívat naše zahrady, či jak efektivněji recyklovat. Více informací ZDE.

Všem přítomným moc děkujeme za nápady, příjemnou diskuzi a inspirativní večer! Ivo Hutirovi a firmě HUTIRA - BRNO, s.r.o. děkujeme za zázemí, pohoštění a péči :-)

P.S.: pozdravit a vyfotit se s námi přišel i mistr světa v hokeji, pan Milan Nový (legendární kanonýr pan Milan Nový vybojoval před 40 lety v Praze stříbro, na Kanadském poháru 1976 zajistil svým gólem epochální vítězství československého týmu nad Kanadou a odevšud vozil se spoluhráči pravidelně cenné kovy).

 

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo