RHK Brno Vám nabízí zpracování kreditních zpráv českých i zahraničních firem. Máte tak možnost rychle a důkladně prověřit bonitu svého současného nebo potenciálního obchodního partnera, odběratele či dodavatele.

Můžete např. zjistit, jak platí své závazky, zda nemá registrované dluhy, není v konkurzu či v likvidaci a zda se nejedná o neregistrovaný podnikatelský subjekt, resp. podnikatelský subjekt, který se za registrovanou firmu vydává.

Kreditní zpráva tak představuje aktuální, ucelený a komplexní profil konkrétní firmy a může sloužit i jako jednodušší forma konkurenčního zpravodajství. Lze ji využít k porovnání a ověření finančního vývoje firmy, jeho aktuálním stavu a k posouzení finančního zdraví. Umožňuje ověřit, zda je možné této firmě poskytnout v nějaké formě úvěr = > např. na dodávku zboží či služeb na fakturu, úvěr, leasing atd., optimalizovat obchodní a platební podmínky, popř. využít zajišťovacích nástrojů.

Jako příklad dobré praxe uvádíme případ, kdy prostřednictvím kreditní zprávy byla identifikována podvodná firma v Ruské federaci,vydávající se za existující registrovanou firmu z Velké Británie – viz příklady zde a zde.

Zpracování kreditních informací je zpoplatněno. V současné době můžeme zájemcům z Jihomoravského kraje o zpracování těchto informací poskytnout dotaci z projektu Centrum mezinárodního obchodu ve výši 75% z ceny služby.

Dotace může být poskytnuta, pokud jsou splněny podmínky pro čerpání podpory malého rozsahu – podpory de minimis - firma nevyčerpala podporu de minimis (podpora de minimis poskytnutá v období tří let tomuto příjemci nepřesáhne částku 200 000 EUR). Kreditní zprávu ze zahraničí  lze zpracovat na firmy z celého světa.

Více informací Vám poskytne Jaroslava Martinková, tel: 532 194 930, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo