Velvyslanec Afghánské islámské republiky v ČR, J.E. p. Sayed Mossadeq Khalili se 15. prosince 2016 setkal s předsedou představenstva RHK Brno Milošem Škrdlíkem.

Tématem jednáním byl především rozvoj ekonomických vztahů s Českou republikou, který je pro afghánskou stranu prioritou. Z hlediska svého potenciálu může být Afghánistán důležitým partnerem především v oblastech zemědělství, infrastruktury, energetiky, důlního, dopravního a obranného průmyslu i strojírenství.

Pro Afghánistán má infrastruktura klíčový význam. Jde zejména o dopravní (zvláště silniční a železniční) projekty (včetně staveb a oprav mostů a trolejbusové dopravy), dostupnost a kvalitu elektrické sítě, zemědělství apod. Pan velvyslanec proto rád uvítá zájem brněnských firem o zapojení do nových infrastrukturních projektů v Kábulu i v dalších místech země a případnou spolupráci v oblasti vzdělávání. Vedle přímé obnovy infrastruktury existuje také velká poptávka po kvalitních a technicky vzdělaných pracovnících.

Případní zájemci z řad českých podniků se mohou obrátit na RHK Brno: O. Hrdlička, tel: 532 194 918, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo