Představit navzájem chytré technologie, vize a řešení bylo hlavním tématem schůzek na kooperační burze, kterou pořádala RHK Brno ve dnech 25. - 26. dubna 2018 během druhého ročníku URBIS SMART CITY FAIR 2018 v hale G2 brněnského výstaviště.

Přihlášení zájemci na této b2b akci, realizované v rámci aktivit Centra mezinárodního obchodu za finanční podpory statutárního města Brna zde sdíleli nápady a hledali řešení, jak uvést k životu a rozvíjet koncept Smart city ve středoevropských městech a obcích i v podnikání. V rámci expozice RHK Brno se sešlo přes 40 představitelů firem, výzkumných institucí i municipalit z pěti zemí a proběhlo na 100 předem naplánovaných schůzek. „Jednání určitě mají vysoký potenciál, setkali jsme se s řadou zajímavých lidí. Samotný výsledek bude samozřejmě záviset na pokračování těchto prvotních jednání. Zatím jsme si vyměnili základní kontakty a předali prvotní informace“, takto zhodnotil své první dojmy ze dvou jednacích dnů V. Šrámek, zástupce firmy SECTRON, s.r.o.

Účastníci rovněž využili i možnost návštěvy výstavy, která návštěvníkům představila nejnovější trendy a řešení, jak uvést koncept smart city do praxe a využili bohatý doprovodný program veletrhu skrze prestižní dvoudenní mezinárodní konferenci. „Největší přínos vidíme jednoznačně v tolik potřebném síťování. Pro navazování obchodních kontaktů jsme se rozhodli vyzkoušet pro firmu novou formu – vystavování na veletrhu doplněné o účast na kooperační akci“ , doplňuje M. Sklenář, jednatel společnosti PIONS s.r.o.

Jedinečnost projektu URBIS Smart City Fair stojí na silném propojení organizátora, společnosti Veletrhy Brno, s městem Brnem, které dlouhodobě téma Smart City řeší. „Brno v březnu spustilo jedinečný otevřený datový portál data.brno.cz, který slouží ke sdílení dat o městě. Tento portál je určený a přizpůsobený široké veřejnosti, tedy jak občanům, podnikatelům, studentům, výzkumníkům a odborníkům, tak i novinářům a vývojářům. Data jsou naším „novým městským bohatstvím“, které se nyní snažíme zcela využít,“ vyjmenoval náměstek primátora města Brna pro oblast Smart City Jaroslav Kacer, který na Urbisu představil aktivity Brna.

DSC 1385 DSC 1391 DSC 1392 DSC 1387

DSC 1395  DSC 1400

 

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo