Podnikatelská mise RHK Brno vedená náměstkem primátora statutárního města Brna J. Kacerem navštívila ve dnech 21. - 23. 5. 2018 rumunskou župu Prahova.

2000px Flag map of Romania.svg                                              web plojest                                         images flag

Akce za finanční podpory města Brna v rámci aktivit projektu Centra mezinárodního obchodu byla spojena s organizací dvoustranných jednání pro navázání přímých vztahů mezi českými a rumunskými partnery, návštěvami vybraných institucí a firem a k projednání návrhů na možnou vzájemnou spolupráci. Velvyslanectví České republiky v Bukurešti ve spolupráci s RHK Brno, Obchodní a průmyslovou komorou v Ploiesti a městem Brnem připravila pro účastníky rovněž ekonomický seminář s prezentací obchodních a investičních možností v České republice, v Rumunsku a dvoustranná jednání se zástupci města Ploiesti, župy Prahova, jakož i jednání B2B pro české firmy.

Pro zástupce z magistrátu města Brno byla zorganizována samostatná jednání, především na téma “Smart City“ a to na městském úřadě v Ploiesti a župním úřadě. Jednání proběhla na úrovní nejvyšších zástupců a umožnila si vzájemně vyměnit své zkušenosti z oblasti „inteligentní města“. Cílem této platformy je transformace či reorganizace městského života a městské infrastruktury prostřednictvím nejlepších technologií. Obdobně jako i v jiných zemích pojem “Smart City“ je v poslední době také v Rumunsku velmi oblíbený a často používaný nejen politiky, ale také různými zájmovými skupinami.

Oceněno bylo rovněž setkání se zástupci historické české menšiny z rumunské jihobanátské oblasti Š. Boudou a učiněná nabídka na možnou spolupráci. S. Bouda zmínil jako konkrétní pomoc pro rozvoj oblasti s největší koncentrací české menšiny nové investiční možnosti za vládní podpory, která se zaměřuje na investice nad 10 mil. EUR. Nová podpora je regulována vládním rozhodnutím (HG) 807 a investoři budou moci předkládat své projekty již od července letošního roku. Podpora se vztahuje na investice „na zelené louce,“ nebo „na expanzi stávajících projektů.“ Rumunsko se chce v této oblasti zaměřit především na podporu investic do výroby a na vývoz i mimo evropský prostor. Filozofie projektu je postavena na tom, že investice se strategickým dopadem vytvoří vysoce kvalifikovaná a lépe placená zaměstnání.

Na závěr setkání bylo mezi oběma hospodářskými komorami podepsáno memorandum o spolupráci a stvrzen zájem o organizaci incomingové mise rumunských podnikatelů a novinářů do Brna. Město Ploiesti nabídlo podporu této mise a brněnskému magistrátu nabídlo partnerskou spolupráci v oblasti „smart city, ale i v oblasti školství, kultury a podpory malých a středních podnikatelů.

Zdroj: www.mzv.cz

Z tisku:

https://cciph.ro/2018/05/acord-de-cooperare-cu-cci-brno-cehia/

https://prahovaeconomica.eu/2018/05/22/vizita-diplomatica-acord-de-colaborare-intre-cci-prahova-si-cci-brno/

http://www.prahovabusiness.ro/misiune-economica-din-brno-cehia-la-ploiesti/

https://www.observatorulph.ro/administratie/94195-delegatie-din-cehia-in-vizita-de-lucru-la-ploiesti

http://www.zdp.ro/o-delegatie-ceha-de-oameni-de-afaceri-si-din-administratia-orasului-brno-va-vizita-cci-prahova.html

https://jurnalulph.ro/administratie/41277-vizita-de-lucru-primita-de-autoritatile-locale-si-judetene

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo