Další z obchodních misí RHK Brno zamířila ve dnech 19. - 21. září 2018 tentokrát do Německa. Cílem bylo nejen získat nové kontakty, ale také poznat aktuální trendy především v oblasti strojírenství, s příležitostí nabídnout kooperace v oblasti výroby, obchodu, výzkumu a vývoje či služeb.

Zástupci přihlášených společností (ASTRA MOTOR spol. s r.o., INDUSTRY CLUSTER 4.0, z.s., I.T.S. Spedition spol. s r.o., Strojírenský zkušební ústav, s.p., UNICORN Systems a.s., VTL Blansko a.s. ) tak využili v průběhu programu prostor pro firemní prezentaci, možnost naplánovat si prostřednictvím místní komory B2B jednání s německými protějšky a diskutovat o potenciální obchodní spolupráci, nových technologiích a dalších formách partnerství.

Úvodní část mise zahrnovala návštěvu a schůzky na mezinárodním veletrhu pro obrábění kovů AMB. Přes 1.500 vystavovatelů z více než 33 zemí zde představilo novinky z branže, inovace a další směr vývoje týkající se třískových a nekonvenčních obráběcích strojů, přesných nástrojů, měřicí techniky a zajištění kvality, robotů, manipulační techniky pro obrobky a nástroje, průmyslového softwaru a inženýringu, součástí, konstrukčních celků a příslušenství. Dále pak v rámci společné agendy podnikatelská delegace absolvovala exkurzi ve výrobním závodu Mercedes-Benz v Sindelfingenu a návštěvu společnosti MAG v Eislingenu, která je jedním z předních světových poskytovatelů řešení pro výrobní systémy a strojů na klíč pro obrábění, frézování a soustružení. Obě digitální továrny a jejich technologie byly velkou inspirací, jak lze modernizovat a zefektivnit produkci.

Tato akce byla realizována za finanční podpory statutárního města Brna v rámci aktivit projektu Centrum mezinárodního obchodu.

Spolu s vedením města budeme podnikatelské mise organizovat i v příštím roce a uvítáme také Vaši reakci, které z níže uvedených zemí jsou pro Vás nejperspektivnější. Tyto informace nám velmi pomůžou při přípravě efektivní společné zahraniční prezentace města a podnikatelských subjektů z našeho regionu. Odpověď Vám zabere maximálně 2 minuty. Anketu naleznete ZDE

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo