Jeden z členů RHK Brno nás v návaznosti na jeho úspěšnou misi v Damašku oslovil nabídkou zprostředkování možností spolupráce mezi českými a syrskými firmami.

Ač se situace v Sýrii ještě nemusí zdát bezpečná, již teď tam jezdí a prezentují se evropské podniky, které se chtějí podílet na obnově země.

Dle informací Zastupitelského úřadu ČR v Damašku se syrský trh s téměř 23 miliony spotřebiteli (pozn. ZÚ: počet obyvatel reflektuje stav v roce 2011 před vypuknutím konfliktu) řadí z pohledu českých ekonomických zájmů do skupiny teritorií se slibným obchodním potenciálem. Navíc čeští exportéři mají v Sýrii příležitost navázat na tradičně dobré jméno, které bylo částečně vybudováno v období před rokem 1989, kdy se ČSSR podílela na průmyslovém rozvoji Sýrie a současně v Praze studovalo množství syrských studentů. 

Nejperspektivnější položky pro český export, odvětví pro investice, privatizační a rozvojové projekty naleznete ZDE

Pokud máte zájem o spolupráci se syrskými firmami, prosím kontaktujte RHK Brno: Mgr. Oto Hrdlička, tel: 532 194 918, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo