Tato země je díky geografické blízkosti, historickým politickým, ekonomickým a obchodním vazbám tradičním zahraničně obchodním partnerem ČR. V této souvislosti bychom Vás rovněž rádi upozornili na aktivity a nabídku služeb CZECH-SLOVENIAN CHAMBER OF COMMERCE.

Jde o nevládní organizaci, která vznikla s cílem reflektovat, dlouhodobě podporovat a napomáhat všestrannému rozvoji vzájemného obchodu mezi českými a slovinskými podnikatelskými subjekty. Obchodní komora byla založena na konci roku 2018 jako reakce na zvyšující se poptávku českých výrobků ve Slovinsku a rovněž dovoz slovinských výrobků vysoké kvality na český trh. Po založení začala se systematickým budováním sítě informačních, kulturních a obchodních příležitostí, s cílem je vytvořit si dlouhodobé partnerské spolupráce s předními institucemi a osobnostmi v zemích jejího působení.

Její hlavní činností je hledání nových vývozních a dovozních příležitostí pro české partnery také i pro slovinské partnery. Propojování a prezentace zahraniční, obchodní a kulturní spolupráce s významnými exportními značkami. Nabízí českým i slovinským subjektům účast na zahraničních projektech, získává a předává kontakty pro rozvoj mezinárodní spolupráce. Oslovuje samosprávy měst, širokou veřejnost i profesionály v daných odvětvích, umělce, studenty, odborné instituce i média.

Snahou komory je propojit dvě unikátní krajiny / dva unikátní trhy a tak členům i partnerům nabídnout zajímavé nové kulturní a obchodní působení na zahraničním trhu. Slovinsko je rozmanitý trh. Patří mezi důležité obchodní kanály střední a západní Evropy i díky své poloze a přístupu k moři. Stává se tak pomyslnou „branou na Balkán“. Silnou podporu státu a tradici má vinohradnictví, lázeňství, turismus, farmakologie nebo pozemní a lodní doprava. Působení ve Slovinsku nabízí širokou škálu možností spolupráce, kooperace nebo obchodování. České produkty mají zde velmi kladný ohlas a jsou vnímány jako záruka kvality.

Nabídku služeb najdete ZDE

Kontaktní osoba v případě dotazů či zájmu o spolupráci:

Mgr. Tomáš Minařík, předseda komory
CZECH-SLOVENIAN CHAMBER OF COMMERCE z.s.
Kontakt ČR: Volfova 8, 612 00 Brno, Jihomoravský kraj, tel. : +420 777 198 071
Kontakt SLO: Hrvatinova ulica 14, 6280 Ankaran, tel : +386 70 714 950

Web: www.cc-cs.eu
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              czech fund

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora   verygoodies    ndb logo
logo DevelopmentAid main large size