Ve spolupráci se statutárním městem Brnem Vám nabízíme v termínu 25. - 28. listopadu 2019 účast na obchodní misi do Milána a Turína.

Tato akce bude spojena s organizací dvoustranných jednání pro navázání přímých obchodních či kooperačních vztahů mezi jihomoravskými a italskými  partnery, možností firemní prezentace v rámci podnikatelského fóra v Miláně a společné účasti na mezinárodním veletrhu AEROSPACE & DEFENSE MEETING TORINO 2019.

Jedná se již o sedmou edici mezinárodní B2B akce akce organizované v Turíně, které se běžně účastní přes 270 vystavovatelů z řad primárně italských účastníků, včetně místních leaderů sektoru. AEROSPACE & DEFENSE MEETING TORINO nabízí přímý matchmaking mezi účastníky na základě předběžného zájmu a je efektivním nástrojem k navázání nové obchodní a technologické spolupráce. Společná expozice umožní prezentaci těm jihomoravským firmám, které zde neplánují samostatný stánek. Navíc díky akvizičním službám zahraniční kanceláře agentury CzechTrade navštěvují společný stánek potenciální obchodní partneři a obecně zájemci o spolupráci s českými dodavateli, což představuje přidanou hodnotu pro klienta a zvýšení šancí na úspěšný vývoz.

 Proč se účastnit?

Přestože Itálie v poslední letech nevykazuje velký ekonomický růst, je 3. největší ekonomikou Eurozóny, 9. největší ekonomikou světa a trhem se 62 miliony potenciálních klientů s velkou kupní silou, kteří jsou pro české firmy z geografického hlediska na dosah ruky. Není tedy divu, že prakticky od vstupu České republiky do EU, respektive od roku 2006, vzájemná obchodní bilance mezi našimi zeměmi neustále roste a v roce 2018 dosáhla úrovně 13 mld. EUR při pozitivním saldu pro ČR. Z hlediska českého exportu obsazuje Itálie 6. až 7. místo v celkovém žebříčku, jedná se tak o významného a tradičního obchodního partnera.

Dle informací italské kanceláře agentury CzechTrade se mezi nejvíce importované produkty z ČR dlouhodobě řadí položky spojené se segmentem automotive. Příznivým rysem českého exportu je skutečnost, že české podniky se prosazují na italském trhu i ve vývozu finálních strojírenských výrobků, včetně přesného strojírenství, zatímco v minulosti převažoval zájem o produkty, které lze označit za výrobky s nižším stupněm zpracování. Velkým tématem je také průmysl 4.0 a automatizace výroby.

Již tradičně se daří společnostem z oblasti stavebnictví, ale i firmám s více sofistikovanými produkty ze segmentu letectví a energetiky. Velký potenciál se pak nabízí ve vodohospodářství - místní infrastruktura je zastaralá a vláda plánuje investovat do restrukturalizace vodovodních sítí i s ohledem na stupňující se problémy se suchem. 

V poslední době se také daří českým firmám expandujícím na italský trh krmiv a potřeb pro domácí mazlíčky a firmám se specifickými produkty v potravinářství.

V Itálii se také obecně probouzí zájem o technologie pro chytré řízení firmy. České technologické společnosti z oblasti smart technologies je mohou nabídnout lokálním partnerům, kteří hledají řešení poskytující řadu finančních a časových úspor v inteligentním řízení nejen pro firmy.

 A proč AEROSPACE & DEFENSE MEETING TORINO 2019?

  • Letecký a kosmický průmysl představuje největší výrobní odvětví v Itálii v oblasti high-tech integrovaných systémů. Itálie je sedmá na světě a čtvrtá v Evropě s obratem přes 6,6 miliardy EUR a pracovní silou 33 000 zaměstnanců s vysokou úrovní specializace
  • V regionu Piemont je letecký a kosmický průmysl jednou z produktivních a vědeckých excelencí, což potvrzuje regionální poslání pro technologické inovace. Letecký a kosmický průmysl v Piemontu zaměstnává přibližně 14 800 lidí s ročním obratem kolem 3,9miliardy EUR
  • Pět hlavních regionálních hráčů vystupuje na národní i mezinárodní úrovni: Leonardo, Thales Alenia Space, Avio Aero, UTC Aerospace Systems. Dalších zhruba 280 malých a středních podniků působí ve všech oblastech výroby
  • Vedle společností jsou v regionu i 4 univerzity, 200 soukromých a veřejných výzkumných a vývojových center, 4 vědecko-technické parky, 7 inovačních center a 6 inkubátorů.

 V případě Vašeho zájmu o účast nás prosím co nejdříve kontaktujte prostřednictvím e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 Tato akce je realizována v rámci projektu Centrum mezinárodního obchodu za finanční podpory statutárního města Brna. Účastníci si hradí pouze náklady za dopravu (v jednání je možnost cesty vládním speciálem s delegací ministra zahraničních věcí ČR, pana Tomáše Petříčka, případně společná cesta autobusem zdarma) a ubytování.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo