Ve spolupráci se statutárním městem Brnem proběhla v termínu 25. - 27. listopadu 2019 obchodní mise do Milána a Turína, která mimo setkání českých a italských firem pod Alpami také představila ekonomický, inovační a technologický potenciál brněnského regionu.

Zahajovací etapa programu směřovala 25. 11. do Lombardie, kde jsme navštívili největší průmyslové město Itálie, Milán a byla spojena s doprovodnou podnikatelskou misí ministra zahraničních věcí ČR Tomáše Petříčka, kterou vedl viceprezident HK ČR Bořivoj Minář.

Itálie a konkrétně Milán, představuje pro české firmy zajímavé obchodní teritorium s příležitostmi zejména v automobilovém, civilním leteckém, chemickém, kovozpracovatelském, obranném, sklářském a keramickém, stavebním, vodohospodářském a odpadním, zdravotnickém a farmaceutickém, zemědělském a potravinářském a zpracovatelském průmyslu, vedle toho také kupříkladu v železniční a kolejové dopravě. Bližší informace jsou k dispozici v aktuálním vydání Mapy globálních oborových příležitostí. Z těchto důvodů byl program mise zaměřen primárně na oblasti aerospace, automotive, life sciences, chytrá města, kyberbezpečnost a digitalizaci.

Milano

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček s firmami: ENG.CO.CZ s.r.o., G.L. Electronic s.r.o., Evektor, spol. s r.o., ASTRA MOTOR spol. s r.o., Neovize s.r.o.,CEITEC VUT.

V dopolední části se uskutečnila návštěva a prezentace tamější univerzity a podnikatelského inkubátoru Politecnica di Milano, které patří mezi pět nejlepších svého druhu na světě. Odpoledne proběhlo ve spolupráci s asociací ASSOLOMBARDA Confindustria Milano, Monza e Brianza, Lodi rovněž Česko-italské podnikatelské fórum s návaznými B2B schůzkami. Večer byl pak zakončen koktejlem v prostorách milánského Generálního konzulátu za přítomnosti ministra Petříčka, představitelů diplomacie a zástupců italských společností a institucí.

Brněnská skupina se následně odpojila a přesunula do Piemontu kvůli plánované účasti na mezinárodním veletrhu AEROSPACE & DEFENSE MEETING TORINO. Sedmá edice dvoudenní mezinárodní B2B akce organizované v Turíně, do které se letos zapojilo přes 900 účastníků z celého světa včetně řady zahraničních nákupčích a místních leaderů sektoru nabízí přímý matchmaking mezi registrovanými na základě předběžného zájmu a je efektivním nástrojem k navázání nové obchodní a technologické spolupráce. Za doprovodu RHK Brno a statutárního města Brna a podpory zahraniční kanceláře CzechTrade v Miláně se jednání zúčastnili zástupci těchto jihomoravských společností: ASTRA MOTOR spol. s r.o., DI industrial spol. s r.o., Evektor, spol. s r.o. , G.L. Electronic s.r.o., Moravian Aerospace Cluster, z.s., SpoluWorks Perfecta s.r.o. a TopGis s.r.o. (v části Milán se pak jednalo dále o CEITEC VUT Brno, ENG.CO.CZ. s.r.o. a Neovize s.r.o., celkem 30 českých firem).

 Tato akce byla realizována v rámci projektu Centrum mezinárodního obchodu za finanční podpory statutárního města Brna.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo