Předseda představenstva RHK Brno Ladislav Chodák a ředitel regionálního centra společnosti Infosys BPO Jan Skoták přivítali 12. prosince 2019 na brněnské komoře velvyslankyni Indické republiky v ČR J.E. paní Narinder Chauhan.

Tématem jednání bylo nejen představení tamějšího hospodářského prostředí a indických vládních programů na podporu ekonomiky a zahraničních investic, ale i účast indických firem na brněnských veletrzích AMPER a MSV či připravované české podnikatelské mise do Indie v roce 2020. První z nich bude doprovázet ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka a  uskuteční se 13. - 17. ledna 2020. Dalších pět akcí pak zorganizuje ZÚ Dillí v rámci projektů ekonomické diplomacie PROPED se zaměřením na obranu, cestovní ruch, kosmické technologie, odpadové hospodářství a potravinářství. Využít lze i možnost účasti na březnové "IMC India Calling Conference" v Bombaji, která se bude věnovat zeleným technologiím a chytré infrastruktuře.

Indie patří  k nejdůležitějším obchodním partnerům ČR v Asii a prioritním zemím z hlediska Exportní strategie České republiky 2012-2020. Dle agentury CzechTrade s aktuálně odhadovanými 1,138 miliardami obyvatel představuje tato země největší demokracii na světě. Její obrovský trh a dynamický rozvoj ve všech oblastech je tak nemalým lákadlem pro všechny významné světové hráče. Pátá největší ekonomika a šestá největší země světa nabízí také příležitosti pro české podniky, nejperspektivnější položky pro export, odvětví pro investice nebo privatizační a rozvojové projekty najdete ZDE

Počátky česko-indické obchodní spolupráce se datují do 20. let 20. století. V té době se jednalo zejména o československé dodávky obráběcích strojů a zařízení pro cukrovary a také o aktivity firmy Baťa při výstavbě obuvnických závodů v Indii. K výraznému rozvoji vzájemného obchodu došlo po osamostatnění Indie v roce 1947. České firmy se na indickém trhu uplatňovaly jako tradiční dodavatelé diesel-generátorů, obráběcích, tvářecích, textilních, kožedělných a tiskařských strojů, potravinářské technologie a řady dalších průmyslových výrobků. Po určitém propadu na začátku 90. let dochází roku 1993 k neustálenému postupnému růstu česko-indické obchodní výměny. Hlavními českými vývozními artikly do Indie jsou v současné době osobní automobily, obráběcí a tvářecí stroje a zařízení pro energetiku. Více detailů o obchodních vztazích s ČR k dispozici rovněž ZDE

Zájemci o účast na výše zmíněných obchodních misích a další informace k tomuto teritoriu mohou kontaktovat RHK Brno: O. Hrdlička, tel: 532 194 918, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

DSC 0900 IMG 7964 IMG 7962

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo