Business Club RHKB navštívila 4.2. velvyslankyně Estonské republiky J.E. Eva-Maria Liimets a honorární konzul Estonské republiky v Brně Vladimír Bulinský.

Zástupci Estonské republiky představili možnosti hospodářské spolupráce a seznámili účastníky s tzv. e-residency.

Česká i estonská ekonomika mají mnoho společného - mimo jiné jsou obě velmi otevřené a proexportně orientované. Je ovšem pravda, že vzájemná obchodní bilance je poměrně malá, nicméně pozvolna roste.

Estonský trh je malý a jeho absorpční kapacita je tedy omezená, přičemž velkou část ovládají firmy ze Skandinávie a samozřejmě Německa. Nejperspektivnější položky pro český export, odvětví pro investice, privatizační a rozvojové projekty najdete ZDE.

Všechny přítomné zaujala detailní prezentace paní velvyslankyně, jejímž akcentem byla míra digitalizace země na všech úrovních. V této oblasti může Estonská republika sloužit pro mnohé země jako best practice.

Velký dík patří panu honorárnímu konzulovi Vladimíru Bulinskému za přípravu jednání, které účastníci ohodnotili jako velmi inspirativní.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  verygoodies magnus ndb logo