Navzdory světovému útlumu způsobenému současnou pandemií, existují trhy, které stále rostou. Jedním z nich je Vietnam.

Dle Asijské rozvojové banky (Asian Development Bank) má Vietnam nakročeno na téměř 5% hospodářský růst v roce 2020 a následujících letech. Jako země s nejrychleji rostoucí ekonomikou v Jihovýchodní Asii a více než 95 miliony obyvatel, představuje Vietnam pro zahraniční investory velmi perspektivní trh. Díky podepsané dohodě o volném obchodu mezi Vietnamem a Evropskou Unií dojde v příštích letech k eliminaci 65 % cel na dovozy z EU, čímž se otevřou dveře českému exportu do oblasti ASEAN.

Kromě pozitivního ekonomického výhledu má Vietnam k ČR dlouhodobě blízko a může být proto skvělou příležitostí pro české firmy. V tomto roce navíc mohou české firmy expandovat levněji.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Hospodářská komoru ČR a Svaz průmyslu a dopravy ČR spustili projekt PROPEA na podporu ekonomických aktivit ve Vietnamu.

Jedná se o pilotní projekt ke snížení nákladů a administrativní zátěže spojené s expanzí. České firmy mohou podporu využít například pro zajištění registrace a certifikace svých výrobků nebo při zakládání pobočky v zahraničí a získat tak dotaci ve výši 70% nákladů.

Více informací ohledně projektu PROPEA naleznete zde:
https://www.mzv.cz/ekonomika/cz/servis_exporterum/propea/propea_2020.html

Cekindo Business International je poradenská firma působící ve Vietnamu a Indonésii a byla vybrána jako realizátor projektu PROPEA ve Vietnamu. Pomáháme českým a zahraničním firmám s expanzí na vietnamský a indonéský trh. Mezi naše hlavní služby patří:

  • Zakládání společností
  • Registrace produktů
  • Vyhledávání lokálních partnerů a distributorů
  • Imigrační záležitosti (obchodní/investorská víza, pracovní povolení, rezidenční karta)
  • Účetnictví & Daně
  • HR služby (mzdové účetnictví, nábor, HR outsourcing)
  • Právní poradenství

Dotazy prosím směřujte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zdroj: Cekindo Vietnam 

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo