Do 30. září 2020 je otevřena 26. výzva sítě IraSME pro projekty mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji. Čeští účastníci musí podat projekt do VIII. výzvy programu podpory Aplikace s plánovaným termínem vyhlášení 1. září 2020.

26. výzva je organizována a financována národními nebo regionálními ministerstvy zapojenými prostřednictvím odpovídajících programů podpory do sítě IraSME.

V rámci výzvy budou podpořeny:

  • vývoj nových produktů, procesů nebo technických služeb;
  • technologický vývoj od první myšlenky až po prototyp, který nebude převeden do výroby/prodeje;
  • výzkum a vývoj s významnými technickými riziky pro každého z partnerů projektu.
     

Příjem žádostí bude otevřen online na stránce http://www.ira-sme.net/ pro projekty s účastníky z minimálně dvou následujících zemí: Belgie (Vlámsko/Valonský region), Brazílie, Česká republika, Kanada (Alberta), Lucembursko, Německo, Rusko, Turecko. Žádosti spolu se všemi potřebnými dokumenty musí být zaslány elektronicky na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 30. září 2020.

IraSME je síť národních programů výzkumu a vývoje koordinovaná Spolkovým Ministerstvem hospodářství a technologií, síť nedisponuje vlastními dotačními prostředky na realizaci projektů. Podání společného projektu do sítě IraSME se zahraničním partnerem je podmínkou pro možnost financování projektu z příslušných programů národních/regionálních poskytovatelů dotace. Partnerem projektu za Českou republiku je Ministerstvo průmyslu a obchodu. Financování projektu s českými účastníky je podmíněno podáním projektu do VIII. výzvy programu Aplikace Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Projekt musí respektovat veškeré podmínky VIII. výzvy programu Aplikace včetně oprávněných žadatelů a způsobilých výdajů. Výdaje mezinárodních partnerů jsou hrazeny z příslušných národních programů a nemohou být zařazeny do projektu v rámci programu Aplikace. Žadatelé musí zajistit splnění obou následujících kroků:

  • podání společného mezinárodního projektu do sítě IraSME (minimálně dvě firmy ze dvou zúčastněných zemí/regionů) do 30. září 2020 prostřednictvím formuláře dostupného na adrese www.ira-sme.net (za podání projektu s informacemi o všech mezinárodních účastnících zodpovídá zvolený koordinátor projektu);
  • podání žádosti o podporu do VIII. výzvy programu Aplikace s požadovanou dotací za oprávněné žadatele z ČR. Plánovaný termín vyhlášení výzvy je 1. září 2020, navázání kontaktu a přípravu projektu IraSME je doporučeno zahájit již nyní. Příjem žádostí v rámci výzvy programu Aplikace je plánovaný od 14. září 2020 do 31. prosince 2020. 
     

Projekt v rámci sítě IraSME může být schválen pouze v případě, pokud je schválen všemi příslušnými poskytovateli podpory. Projekt v rámci programu Aplikace může získat podporu pouze za předpokladu, že bude schválen daný projekt v síti IraSME se zahraničními partnery.

Další informace včetně formuláře, pravidel, příslušných dokumentů a příručky pro žadatele pro podání společného mezinárodního projektu jsou k dispozici na stránce https://www.ira-sme.net/current-call/.

Spolupráci s tureckými společnostmi a institucemi je možno navázat a podpořit prostřednictvím Honorárního konzulátu Turecké republiky v Brně ve spolupráci s Tureckým velvyslanectvím v Praze a Direktoriátem pro záležitosti EU při Ministerstvu zahraničních věcí v Ankaře. V případě zájmu kontaktujte Ing. Martina Černouška, honorárního konzula Turecka na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zdroj: MPO ČR

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo