Věříme, že aktuální restrikce brzy odezní, a proto už teď pracujeme na plánované obchodní misi do Velké Británie, mimo jiné i do Leedsu nebo Sheffieldu v termínu 3. - 5. listopadu 2020!

Spojené království je 2. největší ekonomikou v Evropě a 6. největší na světě, s 66 miliony obyvatel také 2. nejlidnatějším státem Evropy. Patří k předním světovým finančním centrům, zůstává 9. nejprůmyslovější zemí světa a je 5. významnějším exportním trhem pro ČR.

Velká Británie opustila Evropskou unii 31. ledna 2020. Do konce roku 2020 trvá přechodné období, během kterého se pro firmy i občany nic nemění – nadále se bude díky schválené výstupové dohodě na UK pohlížet jako by bylo členským státem EU.Pokud jde o možné dopady brexitu na evropské a české firmy, jasnější obrázek si bude možné vytvořit až po vyjasnění varianty brexitu a navazujících obchodních jednání EU s UK o novém uspořádání vztahů.

Akce bude zahrnovat účast firem z více sektorů, preferované obory a obory s šancí uspět v regionu jsou tyto:

  • stojírenství a navazující obory
  • informační technologie a průmysl 4.0
  • kyberbezpečnost
  • letecký průmysl
  • energetika a další.

Další podrobnosti k nejperspektivnějším položkám pro český export, odvětvím pro investice, privatizačních a rozvojových projektech najdete ZDE

Více informací o zapojení do obchodní mise poskytnou O. Hrdlička (532 194 918; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) a L. Horáková (532 194 911; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 Tato akce je realizována v rámci projektu Centrum mezinárodního obchodu za finanční podpory statutárního města Brna.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo