Rádi bychom Vám ve spolupráci s našimi anglickými partnery (Leeds City Council, International Trade Forum, Local Enterprise Partnership, Advanced Manufacturing Research Centre) a za podpory Velvyslanectví České republiky v Londýně nabídli zapojení do virtuální podnikatelské mise do Velké Británie, m. j. do Leedsu (partnerské město Brna) a Scheffieldu, která se uskuteční v termínu 11. - 12. listopadu 2020.

Spojené království je 2. největší ekonomikou v Evropě a 6. největší na světě, s 66 miliony obyvatel také 2. nejlidnatějším státem Evropy. Patří k předním světovým finančním centrům, zůstává 9. nejprůmyslovější zemí světa a je 5. nejvýznamnějším exportním trhem pro ČR.

Proto jsme se rozhodli nabídnout Vám i souvislosti s brexitem příležitost najít nové potenciální obchodní a výzkumné partnery a realizovat bilaterální schůzky ve virtuální formě. Tímto způsobem můžete využít prostor setkat se on-line s dalšími registrovanými účastníky (firmy, univerzity / R&D instituce, klastry apod.), představit Vaše aktivity a diskutovat možnosti vzájemné spolupráce.

Velká Británie opustila Evropskou unii 31. ledna 2020. Do konce roku 2020 trvá přechodné období, během kterého se pro firmy i občany nic nemění – nadále se bude díky schválené výstupové dohodě na UK pohlížet jako by bylo členským státem EU. Pokud jde o možné dopady brexitu na evropské a české firmy, jasnější obrázek si bude možné vytvořit až po vyjasnění varianty brexitu a navazujících obchodních jednání EU s UK o novém uspořádání vztahů.

Listopadová akce bude zahrnovat účast českých a britských firem z více sektorů, preferované obory a obory s šancí uspět v teritoriu UK jsou zejména tyto:

  • strojírenství, Průmysl 4.0 a navazující obory
  • informační technologie a kyberbezpečnost
  • letecký a kosmický průmysl
  • energetika a další.

Další podrobnosti k nejperspektivnějším položkám pro český export, odvětvím pro investice, privatizačních a rozvojových projektech najdete ZDE

PROGRAM:

11. listopadu

  • K dispozici budou ke stažení vstupní videa a prezentace všech zapojených partnerů k tématu Doing Business in UK, Doing Business in Czech Republic
  • Předem potvrzená on-line b2b jednání CZ-UK registrovaných účastníků

12. listopadu

  • Virtuální tour po Advanced Manufacturing Research Centre (tbc)
  • Předem potvrzená on-line b2b jednání CZ-UK registrovaných účastníků

Více informací o možnosti zapojení Vám poskytne L. Horáková (532 194 911; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) případně se registrujte ZDE.

 Tato akce je realizována v rámci projektu Centrum mezinárodního obchodu za finanční podpory statutárního města Brna.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo