Čisté a prospěšné pro ekonomiku: ekonomicky výhodné obnovitelné zdroje mění každodenní život. Počínaje městy, jimž se věnuje LUMIexpo, nová sekce výstavy obnovitelných zdrojů energie (veletrh Rimini, 3. - 6. listopadu 2020). Od stavebnictví, energetických komunit, digitálního světa, role Utility až k elektrickým vozidlům Key Energy představuje abecedu kulturní změny pro Itálii, napsanou ve jménu zásad #safebusiness.

iegexpo.com   keyenergy.it

Rimini, 8. června 2020 — Přechod energetiky na obnovitelné zdroje energie mění města. A akce Key Energy, organizovaná skupinou Italiana Exhibition Group, je protagonistou a podporovatelem toho přechodu od 3. do 6. listopadu na veletrhu Fiera di Rimini. Domácí, pracovní a veřejné prostory se spojí do jediného ekosystému, jehož hlavní hybnou silou rozvoje je čistá, obnovitelná a výhodná energie. Jedná se o epochální změnu, již Covid-19 prozatím pouze zpomalil, kterou však nástroje evropské a národní hospodářské politiky pro obnovu i nadále podporují.

Inteligentní ekosystém výroby, skladování a využívání energie se setkává s historií a toto kvalifikované setkání, jedinečné svého druhu v Evropě, sdružující firmy, veřejnou správu, velké operátory a různé profesionály, je skutečnou výstavou obnovitelné energie, jejíž 14. ročník se letos koná.

Mezitím Key Energy implementovala během těchto měsíců komunikační kanály s digitálními setkáními v rámci Connect Talk and Share o technologické inovaci, legislativní odpovědi, veřejném a soukromém řízení dodávek energie.

Výstavní a zasedací prostory akce Key Energy 2020, která se koná současně s veletrhem Ecomondo, byly kompletně přepracovány v rámci projektu #safebusiness, který byl záměrem IEG (www.iegexpo.it/cs/safebusiness) a jehož cílem bylo, aby se každá fáze celého veletrhu se konala za podmínek, které budou bezpečné pro vystavovatele, hosty i personál.

Hlavním tématem ročníku 2020 veletrhu Key Energy je „Kde se energie setkává s budoucností“. Čtyři oblasti akce: Wind, Solar & Storage, Efficiency (distribuovaná výroba) a Sustainable City, jež jsou speciálním projektem, který letos slaví své desáté narozeniny a jehož hlavními pilíři jsou: digitalizace, obnova měst a udržitelná mobilita. Jedná se o klíčová témata pro Smart City, která jsou v letošním roce obohacena o LUMIexpo, což je zaměření, které se ve spolupráci s Tecno Edizioni bude zabývat efektivními digitálními systémy pro veřejné a soukromé osvětlení, obnovitelnými zdroji, energetickými komunitami, rolí prosumerů, Utility coby hybnou silou transformace území, elektrickou mobilitou.

Výrobní a technologický řetězec, specializace Vědeckého výboru akce Key Energy, který vede profesor Gianni Silvestrini, vědecký ředitel Kjótského klubu, představí během akce IEG abecedu kulturní změny, která jen čeká na přijetí do slovníku hospodářského oživení. Klíčovými partnery, s nimiž veletrh Key Energy sdílí své úsilí, jsou Politecnico di Milano (Vysoké učení technické v Miláně) s Energy Strategy Group, které představí novou zprávu o energetických a klimatických scénářích do roku 2050; a dále: ANEV, Italia Solare, ANIE Federazione, ENEA, Elettricità futura, Wind Europe a Solar Europe.

Od lopatek větrných turbín až po lampu, která se rozsvítí pouze při průchodu lidí, od záchrany průmyslových areálů, kam bude možné umístit fotovoltaická zařízení, až po inteligentní domácí automatizaci: obnovitelná energie již není jen synonymem pro slevu na složence. Stejně jako zvýšení energetické účinnosti již není pouhým daňovým odpočtem, nýbrž je nástrojem konkurenční výhody, který zlepšuje domov, městské čtvrtě a celá města v jednom ze základních odvětví italského hospodářství, a sice stavebnictví. Městské prostory jsou místy setkávání pohybujících se lidí a díky elektrifikaci je možné zajistit udržitelnou a ziskovou mobilitu. Transformace se koná nyní a nastal čas se jí chopit, a to právě na veletrhu.

ABOUT KEY ENERGY 2020

Kvalifikace: Mezinárodní veletrh; Organizace: Italian Exhibition Group SpA; Frekvence: roční; Ročník: 14.; Vstup: operátoři a široká veřejnost; otevírací doba: 3. – 6. listopadu, 9-18; info pro vystavovatele: tel. 0541.744302; mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; websites: www.keyenergy.itfacebook: https://www.facebook.com/Keyenergy/twitter: https://twitter.com/KeyEnergyit; linkedin: https://www.linkedin.com/company/keyenergy/

FOCUS ON ITALIAN EXHIBITION GROUP

Italian Exhibition Group (IEG), společnost kotovaná na telematickém a kapitálovém trhu organizovaném a spravovaném Borsa Italiana S.p.A., je lídrem Itálie v pořádání veletržních akcí, patří mezi hlavní provozovatele veletržního a kongresového odvětví na evropské úrovni a kromě svých dalších sídel v Miláně a Arezzu má své kanceláře v Rimini a Vicenze,. Skupina IEG se vyznačuje pořádáním akcí v těchto pěti kategoriích: Food & Beverage; Jewellery & Fashion; Tourism, Hospitality and Lifestyle; Wellness, Sport and Leisure; Green & Technology. V posledních letech začala IEG významně expandovat do zahraničí, mimo jiné uzavřením joint ventures s místními operátory (například ve Spojených státech, Spojených arabských emirátech a Číně). Skupina IEG uzavřela účetní závěrku za rok 2019 s celkovými konsolidovanými výnosy 178,6 mil. eur, EBITDA 41,9 mil. eur a konsolidovaným čistým ziskem 12,6 mil. eur. V roce 2019 uspořádala IEG celkem 48 organizovaných nebo hostovaných veletrhů a 190 konferenčních akcí. www.iegexpo.it

PRESS CONTACT IEG PRO KEY ENERGY 2020

head of media relation & corporate communication: Elisabetta Vitali; press office manager: Marco Forcellini; international press office coordinator: Silvia Giorgi; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; Media Agency MY PR LAB: Filippo Nani, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; Paola Gianderico, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; mob. + 39 331 762 37 32; Enrico Bellinelli, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; mob. +39 392 74 809 67

Tato tisková zpráva obsahuje prvky a odhady, které se opírají o současné názory managementu (“forward-looking statements”), a to zejména s ohledem na budoucí výkonnost hospodaření, realizaci investic, vývoj peněžních toků a finanční struktury. Forward-looking statements mají ze své povahy složku rizika a nejistoty, protože závisí na výskytu budoucích událostí. Skutečné výsledky se mohou od předpokládaných výsledků i výrazně lišit, a to ve vztahu k množství faktorů, včetně mj.: vývoje trhu se stravovacími službami mimo domov a toků cestovního ruchu v Itálii, vývoje zlatnického trhu - klenotnictví, vývoje trhu zelené ekonomiky; vývoje cen surovin; všeobecných makroekonomických podmínek; geopolitických faktorů a vývoje regulačního rámce. Informace obsažené v této tiskové zprávě dále nemusí být nutně úplné a ani nebyly ověřeny nezávislými třetími stranami. Projekce, odhady a cíle uvedené v tomto dokumentu vycházejí z informací, které má společnost k dispozici k datu vydání této zprávy.

Zdroj: CAMIC

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo